Ralf Rangnick: wiek, wzrost, kariera, kluby, suckesy. To nowy trener Polski?

2021-01-19 14:26 jj
Ralf Rangnick: wiek, wzrost, kariera, kluby. To nowy trener Polski?
Autor: Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER/East News Ralf Rangnick: wiek, wzrost, kariera, kluby. To nowy trener Polski?

Ralf Ragnick to niemiecki trener i piłkarz. Pojawił się na okładce niemieckiej edycji FIFA Manager 10. Czy to będzie nowy selekcjoner naszej reprezentacji? Poniżej prezentujemy sylwetkę być może nowego trenera Polski.

Ralf Rangnick: AC Milan, Man UTD, wiek, Instagram, wzrost, sukcesy. To nowy trener Polski? Coraz głośniej mówi się o następcy Jerzego Brzęczka, który 18 stycznia 2021 roku został odwołany ze stanowiska selekcjonera kadry narodowej w piłce nożnej. Na giełdzie nazwisk pojawia się Ralf Rangnick. Bardzo dużo osób postanawia wyszukać informacji o niemieckim menedżerze piłkarskim. O tym, że Ralf Rangnick mógłby został selekcjonerem polskiej kadry, poinformował Mateusz Borek w programie Cafe Kadra w TVP Sport. Dziennikarz otrzymał taką informację od jednego ze współpracowników, który reprezentują interesy Rangnicka, że jest on zainteresowany funkcją trenera Polskiej reprezentacji. Kim jest Ralf Rangnick? Czy to nowy trener polskiej kadry? Postanowiliśmy sprawdzić dla Was jak najwięcej informacji. 

Kto zastąpi Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera polskich piłkarzy? Typów jest wiele

Ralf Rangnick: kariera

Ralf Rangnick jest niemieckim zawodowym menedżerem piłkarskim, dyrektorem sportowym i byłym zawodnikiem. Uważany jest za najbardziej wpływowego trenera na świecie. W 2011 roku prowadząc Schalke 04 wygrał DFB-Pokal 2011 i dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. W lutym 2015 roku objął stanowisko menedżera RB Lipsk. W pierwszym meczu rozegranym z FSV Frankfurt, jego drużyna wygrała 1:0. Pod jego dowództwem RB Lipsk awansował w sezonie 2019/2020 do Ligi Mistrzów i doszedł do finału DFB-Pokal, przegrywając z Bayernem Monachium. 

Ralf Rangnick: kluby

Ralf Rangnick w lipcu 2020 roku miał przejąć obowiązki trenera i dyrektora sportowego w klubie AC Milan. Jednak piłkarze z Mediolanu zaczęli bardzo dobrze radzić sobie w rozgrywkach Serie A. Szefowie na Old Trafford również poszukiwali nowego dyrektora, który postawi klub w jeszcze lepszej sytuacji. Jednak przedstawiciele Manchesteru United rozmawiali z RB Lipsk i samym Rangnickiem, ale nie zostali przekonani przez niemiecka i zaniechano dalszych rozmów. 

Ralf Rangnick: wiek

Ralf Rangnick urodził się 29 czerwca 1958 roku. To oznacza, że w 2021 roku będzie świętował 63. urodziny.

Ulubione piosenki piłkarzy reprezentacji Polski. Czego słuchają? [HITY]

Ralf Rangnick: wzrost

Niemiecki trener i piłkarz ma 181 centymetrów wzrostu. Nie należy więc do najniższych mężczyzn.

Ralf Rangnick: sukcesy

W sezonie 2010/2011 zdobył Puchar Niemiec prowadząc FC Schalke 04. W latach 2013-2015 dwukrotnie zwyciężył Puchar Austrii z RB Salzburg. Dwukrotnie uczestniczył Ligę Europy w latach 2011/2012 i 2018/2019. 

Dziki zniszczyły boisko KS Albertus. Klub prosi o finansową pomoc
Najnowsze