Rajd Polski 2020 - harmonogram i data. Kiedy rajd w Polsce?

2020-04-30 13:11 RW
Rajd Polski 2020 - harmonogram i data. Kiedy rajd w Polsce?
Autor: Arkadiusz Bar/REPORTER / EAST NEWS Rajd Polski 2020 - harmonogram i data. Kiedy rajd w Polsce?

Rajd Polski 2020 został przeniesiony na późniejszy termin. To efekt pandemii koronawirusa, która przewróciła do góry nogami nie tylko motosport, ale również, między innymi, całą branżę muzyczną. Kiedy odbędzie się Rajd Polski 2020? Oświadczenie organizatorów podrzucamy na ESKA.pl.

Rajd Polski 2020 - harmonogram zmieni się ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Pierwotna data 26-28 czerwca przypadała na okres rządowych ograniczeń wprowadzonych z powodu COVID-19. W związku z tym organizatorzy rajdu, czyli Polski Związek Motorowy, byli zmuszeni przełożyć termin imprezy. Warto wspomnieć, że ograniczenia dotknęły również organizatorów w innych krajach. Ostatnio odwołany został chociażby Rajd Lipawy, który miał się odbyć w ramach trzeciej rundy cyklu. Zmieniono również datę Rajdu Azorów. Miał się odbyć pod koniec marca, ale ostatecznie przeniesiono go na 17-19 września. Odwołany jest także rajd Wysp Kanaryjskich. Odbędzie się on w grudniu.

Ważne jest również oświadczenie, które wydał Krzysztof Maciejewski. Dyrektor 77. Rajdu Polski powiedział, że wydarzenie jest przełożone, a nie odwołane: - Postanowiliśmy przełożyć termin naszego rajdu, gdyż na obecnym etapie wydaje się to jedynym logicznym rozwiązaniem. Mamy naturalnie nadzieję, że zaistnieją warunki pozwalające rozegrać 77. Rajd Polski w tym sezonie.

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Rajd Polski 2020 - harmonogram, kiedy, data

Kiedy jest Rajd Polski 2020? Harmonogram organizacji imprezy zostanie zmieniony. PZM współpracuje obecnie z Eurosport Events, promotorem ERC oraz Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA), organem zarządzającym sportem samochodowym, starając się znaleźć nową datę w kalendarzu z zamiarem jej ogłoszenia do końca maja. Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia:

Konieczność znalezienia nowego terminu dla Rajdu Polski jest bezpośrednim skutkiem pandemii koronawirusa. Nasze myśli są z tymi, którzy stracili swoich bliskich lub zachorowali w wyniku COVID-19. Jesteśmy również świadomi, że wiele miejsc pracy zostało utraconych, a ludzie znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. W tej sytuacji niezwykle ważne jest przestrzeganie wszystkich oficjalnych zaleceń.

Najnowsze