Polska reprezentacja w piłkę nożną

Autor: AP/Associated Press/East News

Polska - Macedonia 2019: SKRÓT WIDEO, WYNIK, BRAMKI, GOLE

2019-10-14 10:26

Mecz Polska - Macedonia to wydarzenie, które emocjonowało fanów piłki nożnej na długo przez jego rozpoczęciem. Zwycięstwo w nim gwarantowało awans naszym piłkarzom do Euro 2020, bez względu na wyniki innych meczów. Jak poradzili sobie członkowie naszej reprezentacji na boisku? Czy Polska awansowała do turnieju mistrzostw Europy? Sprawdź na ESKA.pl.

Polska - Macedonia: wynik, bramki, gole oraz skrót wideo: oto najważniejsze kwestia dla wszystkich kibiców, którzy nie mogli obejrzeć transmisji na żywo z istotnego dla losów naszej reprezentacji spotkania, czy też takich, którzy potrzebują mieć tę wiedzę w pigułce. Po siedmiu kolejkach eliminacji, Polska startowała z 16 punktami na swoim koncie, natomiast nasi rywale z 11. Po zwycięstwie z Łotwą, następnym celem dla naszej reprezentacji było wygranie z Macedonią Północną. Wynik na korzyść naszych był gwarantem na awans do Euro 2020. Czy tak się stało?

QUIZ: Piłka nożna - czy wiesz o jakie pieniądze chodzi?

Pytanie 1 z 12
Szalona cena za oryginalną koszulkę reprezentacji Polski, której producentem jest Nike, wywołała falę oburzenia. Podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii za drogie koszulki naszych piłkarzy krytykowano by firmę…

Mecz Polska Macedonia - wynik, bramki

Polacy mają powód do dumy! Nasi piłkarze w drugiej połowie meczu zmobilizowali się i doprowadzili do wyniku 2:0, a tym samym zagwarantowali sobie awans do Euro 2020! Pierwszą bramkę w 74. minucie strzelił Przemysław Frankowski, a sześć minut później, sukces Biało-Czerwonych przypieczętował Arkadiusz Milik.