Reprezentacja Polski

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER

CIEKAWOSTKI

Polska - Holandia: Historia meczów i statystyki. Ile wygranych mają biało-czerwoni?

2024-06-16 14:42

Polska i Holandia trafiły na siebie w grupie Euro 2024. Bilans oficjalnych meczów między tymi reprezentacjami jasno pokazuje, że na papierze to drużyna naszych rywali wypada znacznie lepiej. Jak jednak prezentują się dokładne statystyki i historia spotkań? Prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Polska i Holandia mierzą się ze sobą właściwie już od 1968 roku! To właśnie wtedy drużyny zagrały przeciwko sobie na obiekcie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. Było to spotkanie towarzyskie, które zakończyło się remisem. Zaledwie w kolejnym roku okazje do wspólnej gry były aż dwie na eliminacjach do mistrzostw świata. Pierwszy mecz wygrali Holendrzy 1:0, ale za drugim razem było już 2:1 dla panów w biało-czerwonych barwach. Jeżeli jednak chodzi o ostatnie mecze, to pomijając fazę grupową Euro 2024, nasze Orły stanęły na jednym boisku ze swoimi rywalami w 2022 roku, podczas zmagań w Lidze Narodów. I tutaj bilans nie prezentował się bardzo optymistycznie, bo najpierw zremisowaliśmy 2:2, by później przegrać 2:0.

Tak Polacy kibicują w Hamburgu

Polska - Holandia: Historia meczów i bilans

Trzeba jasno przyznać, że statystyki spotkań Polaków z Holendrami nie są szczególnie pocieszające. Polska zagrała z Holandią łącznie 19 meczów (4x Mistrzostwa Świata, 6x Mistrzostwa Europy, 4x Liga Narodów, 5x Mecze Towarzyskie), ale z tego wszystkiego wygrała tylko 3 razy i 7 razy zremisowała. Z kolei przeciwnik notował wygraną aż dziewięciokrotnie, a bilans bramek wynosi 19:28. Warto dodać, że powyższe statystyki nie uwzględniają jeszcze meczów na Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.