Polska - Austria STATYSTYKI, BILANS, HISTORIA. WYNIK meczu przesądzony

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Polska - Austria STATYSTYKI, BILANS, HISTORIA. WYNIK meczu przesądzony

MISTRZOSTWA EUROPY

Polska - Austria: STATYSTYKI, BILANS, HISTORIA. WYNIK meczu przesądzony?

2024-06-21 11:10

Mecz Polska - Austria na Euro 2024 to jeszcze ważniejszy pojedynek niż miało to miejsce w przypadku starcia z Holandią. Piłkarze Michała Probierza muszą wygrać i dopisać do swojego konta cenne trzy punkty, które później mogą okazać się ważne w perspektywie awansu do fazy pucharowej z trzeciego miejsca. Jakie są statystyki meczów Polska Austria? Która z drużyn częściej wygrywała? Przekonajcie się sprawdzając historię pojedynków już teraz!

Spis treści

  1. Polska - Austria: STATYSTYKI, BILANS
  2. Ostatnie mecze Austrii - z kim grała?

Polska - Austria 2024: statystyki, bilans, historia spotkań, to wszystko interesuje kibiców, którzy mają nadzieję, że biało-czerwoni kolejny raz zaprezentują dobry, ofensywny futbol. Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony w meczach towarzyskich, które wygrali kolejno 3:1 z Ukrainą i 2:1 z Turcją. Umiejętność gry na połowie rywali udowodnili w starciu z Holandią, jednak ostatecznie przegrali 2:1. Wynik meczu Polski z Holandią oznacza, że piłkarze Michała Probierza muszą zagrać vabank z reprezentacją prowadzoną przez Ralfa Rangnicka. Ta swoją drogą popisała się grając z Francją w pierwszej kolejce fazy grupowej. Wysoki pressing, dobra gra w obronie i umiejętność wychodzenia z kontrą, to wszystko sprawiło, że Austria przegrała skromnie 0:1 z głównym faworytem do wygrania turnieju. Co więcej, Austria w meczu z Francją częściej podawała piłkę i dłużej się przy niej utrzymywała.

Wyniki wszystkich meczów Euro 2024 na żywo. TABELE, GRUPY, PUNKTY, WYNIKI

Reprezentacja Polski przed meczem z Austrią

Polska - Austria: STATYSTYKI, BILANS

Historia meczów Polska - Austria wyraźnie pokazuje, która z reprezentacji jest faworytem do wygrania meczu na Euro. Przynajmniej na papierze, bo w rzeczywistości Austriacy pokazali się z dobrej strony w starciu z Francuzami. 

Statystyki meczów Polska Austria są takie, że zagraliśmy z tym rywalem dziesięć razy. Wygraliśmy pięciokrotnie, dwukrotnie zremisowaliśmy i trzy razy ze smutkiem przyjmowaliśmy porażkę. Bilans bramkowy jest niemalże stykowy i wynosi: 19-17.Najbardziej zapamiętaliśmy mecz z 2008 roku, kiedy to na mistrzostwach Europy zremisowaliśmy 1:1. W tym meczu bramka wyrównująca dla Austriaków padła po kontrowersyjnej decyzji Howarda Webba o podyktowaniu rzutu karnego. W ostatnich latach mierzyliśmy się z Austrią dwa razy w 2019 roku. W czasie meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy 2020 wygraliśmy w Wiedniu 1:0 a w Warszawie zremisowaliśmy 0:0. 

Ostatnie mecze Austrii - z kim grała?

Ostatnie mecze Austrii mogą napawać nas optymizmem, bo pokazują, że to drużyna, która strzela mało goli. Swoje siły skupiają na odbiorze w środku pola. W czasie przygotowań do mistrzostw zremisowała ze słabo grającą Szwajcarią 1:1, ale wygrała z Serbią 2:1, która również nie prezentuje futbolu na najwyższym poziomie. W eliminacjach do Euro 2024 wyniki Austrii to kolejno:

  • mecz z Azerbejdżanem wygrana 4:1
  • mecz z Estonią wygrana 2:1
  • mecz z Belgią remis 1:1
  • mecz ze Szwecją wygrana 2:1
  • mecz ze Szwecją wygrana 3:1
  • mecz z Belgią przegrana 1:2
  • mecz z Azerbejdżanem wygrana 1:0
  • mecz z Estonią wygrana 2:0

Euro Niemcy 2024 - TABELA, GRUPY, WYNIKI. Aktualna sytuacja w grupach 20.06.2024