ODWOŁANE skoki narciarskie w Niemczech, to szansa na konkurs i BILETY w Zakopanem!

2018-12-05 13:07
ODWOŁANE skoki narciarskie w Niemczech, to na konkurs i BILETY w Zakopanem!
Autor: Jan Graczynski / East News

Skoki narciarskie w Titisee-Neustadt odwołane, a weekendowy konkurs Pucharu Świata miał zostać przeniesiony do Zakopanego. Tak się nie stało. Stolica polskich gór i polscy kibice mogą jednak na tym skorzystać! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Bilety na konkursy w Zakopanem rozeszły się w błyskawicznie szybkim tempie. Wejściówki nie były już dostępne pod koniec wakacji, co nie jest dobrą informacją dla wszystkich, którzy mieli nadzieję oglądać zawody Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi, a nie zdążyli ich zakupić. Pojawiła się jednak nadzieja, że pojawi się dodatkowa pula wejściówek, a wszystko za sprawą odwołanego konkursu w Titisee-Neustadt.

SKOKI NARCIARSKIE 2018/19: KLASYFIKACJA GENERALNA

Odwołane skoki 8-9.12.2018 - konkurs w Zakopanem?

Synoptycy przekazali złe informacje organizatorom konkursu na skoczni Hochfirstschanze. Według nich ma padać, mocno wiać, a ponadto temperatura ma osiągnąć kilkanaście stopni Celsjusza. Niestety, takie prognozy sprawiły, że odpowiedzialni za obiekt, nie zdążą odpowiednio przygotować skoczni. 

Skoki narciarskie ZAKOPANE 2019 - BILETY PZN, KIEDY, O KTÓREJ, PROGRAM

Jak się okazuje, dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer, wpadł na ciekawy pomysł. Chciał przenieść konkurs w Titisee-Neustadt do... Zakopanego! Potwierdził to serwisowi sportowefakty.wp.pl, Wojciech Gumny z komitetu organizacyjnego PŚ na Wielkiej Krokwi. Powiedział:

Na tę chwilę skocznia nie jest przygotowana do skoków. Obecnie pada bardzo mocno deszcz. Nie da się zatem przenieść do nas zawodów z Titisee-Neustadt w tym tygodniu. Co prawda ma przyjść ochłodzenie, ale to jest za poważna sprawa, by zawierzyć tylko prognozom.

Wszystko oczywiście ze względu na obowiązujące w Polsce prawo:

Nie moglibyśmy teraz zrobić zawodów sportowych większych niż dla 999 kibiców. Wszystko dlatego, że prawo polskie nakazuje zgłosić imprezę masową najpóźniej miesiąc przed zawodami.

Polscy kibice mogą zyskać dzięki temu, że konkursy w Titisee-Neustadt zostały odwołane. Wojciech Gumny, kontynuując rozmowę z serwisem sportowefakty.wp.pl, zdradził, że będą starać się o przejęcie jednego z dwóch odwołanych konkursów.

Będę rozmawiał w tej sprawie z Walterem Hoferem. Jeśli będzie wola ze strony FIS-u i my podołamy temu wyzwaniu, to myślę, że możemy osiągnąć porozumienie. Na razie nie było jednak takiej rozmowy. Podejmiemy ją w późniejszym terminie. Na pewno to nie jest łatwe zadanie. Wszystko da się zrobić, ale musimy sprawdzić jakie będziemy mieli możliwość. Mamy już doświadczenie, bo przecież organizowaliśmy już  trzy konkursy z rzędu u nas

Jeśli tylko pojawi się informacja o trzech konkursach w Zakopanem, poinformujemy Was na ESKA.pl, gdzie i po ile kupić bilety z nowej puli!

Najnowsze