Narodowy Dzień Sportu 2019 w Polsce obchodzimy wyjątkowo! Co się będzie działo?

2019-09-03 11:41 RW
Narodowy Dzień Sportu 2019 w całej Polsce! Co się będzie działo?
Autor: Narodowy Dzień Sportu 2019

VII edycja Narodowego Dnia Sportu już 14 września! W tym dniu organizator wydarzenia, Fundacja Zwalcz Nudę, namawia wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnych treningach. Co jeszcze się będzie działo podczas imprezy? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl

Narodowy Dzień Sportu 2019 w Polsce upłynie pod znakiem wydarzenia, za które odpowiada Fundacja Zwalcz Nudę. Organizator namawia wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnych treningach i zajęciach sportowych w całym kraju. Narodowy Dzień Sportu to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. kanapowców. Na VII edycję Narodowego Dnia Sportu zaprasza Radio ESKA!

Narodowy Dzień Sportu 2019 - program

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia setki placówek sportowych w całym kraju otworzą swoje drzwi i zaproszą do skorzystania z bezpłatnych zajęć sportowych. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. W tym dniu wszyscy będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w dyscyplinach do tej pory im obcych. Wiele treningów i szkoleń poprowadzą znani i utytułowani sportowcy – mistrzowie i olimpijczycy. Wydarzenia odbędą się w całym kraju, w tym w 16 miastach partnerskich.

Zobacz: MECZE POLSKI 2019/2020 - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Największą atrakcją i jednocześnie zwieńczeniem dnia pełnego aktywności będzie wielki, rodzinno-sportowy Piknik na Błoniach PGE Narodowego (14 września, godz. 12:00-17:00). Wraz z partnerami wydarzenia zaprosimy Was do wzięcia udziału w niesamowitych animacjach! Treningi z Legią Warszawa, strefa sportowo-edukacyjna MultiSport, która łączy aktywność fizyczną z nowoczesną technologią, escape room, pokazy szybowców i żaglówek, spotkania z alpakami oraz warsztaty kulinarne z Łukaszem Konikiem na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej – to tylko niektóre z atrakcji które będą na Was czekać. Jedną z większych, piknikowych atrakcji będzie strefa rodzinna, organizowana w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych.

Narodowy Dzień Sportu 2019 w całej Polsce! Co się będzie działo?
Autor: Narodowy Dzień Sportu 2019

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby 14 września wszelkie wymówki poszły w odstawkę! Według raportu MultiSport Index z 2019 roku*, 64% Polaków powyżej 15 roku życia (blisko 21 milionów) jest aktywnych fizycznie. Dla nas to wciąż mało! Chcemy dotrzeć do pozostałych mieszkańców naszego kraju i zmotywować ich do sportowych działań, z kolei już aktywnym fizycznie chcemy podpowiedzieć, jak mogą trenować bardziej efektywnie. Dzień wcześniej, 13 września po zmroku na elewacji PGE Narodowego wyświetlimy napis "Ćwiczysz?", który nie pozwoli zapomnieć o Narodowym Dniu Sportu i potrzebie codziennej aktywności fizycznej. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatne. Partnerami strategicznymi wydarzenia są PGE Narodowy oraz MultiSport.

Najnowsze