Mundial 2022 - gdzie odbywały się i kto wygrywał poprzednie mistrzostwa świata? [LISTA]

2022-04-05 14:42
Mundial - puchar
Autor: Flick.com/ Daniel (CC BY 2.0)

Mundial 2022 już wywołuje wiele emocji wśród kibiców z całego świata. Wszyscy fani piłki nożnej wyczekują najważniejszego turnieju, podczas którego poznamy nowego Mistrza Świata. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Świata odbędą się na Bliskim Wschodzie. Pamiętacie, gdzie odbyły się poprzednie oraz kto je wygrał? Przypominamy ostatnie mundiale.

Mundial 2022 będzie inny niż te wcześniejsze. Tym razem rozgrywki nie odbędą się latem. Powodem jest miejsce organizacji, czyli położony na Bliskim Wschodzie Katar. W okresie letnim temperatury sięgają tam nawet 50 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne i męczące dla piłkarzy. Oznacza to, że dłużej będziemy musieli poczekać na piłkarskie emocje. Kibice z całego świata mają nadzieję, że ich reprezentacje pojawią się na turnieju i dadzą z siebie wszystko. W tym czasie można powspominać poprzednie mundiale. Gdzie się odbyły? Kto sięgał po puchar?

ZOBACZ TAKŻE: Losowanie grup MŚ 2022: WYNIKI. Z kim gra Polska na mistrzostwach świata? [GRUPA]

Mundial 2018

Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się w Rosji. Rozegrano je na 12 stadionach w 11 miastach. Finał odbył się na Stadionie Łużniki w Moskwie. Reprezentacja Francja wygrała wynikiem 4:2 pokonując Chorwację.

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ

Mundial 2014

W 2014 roku Mistrzostwa Świata po raz pierwszy od dekad zawitały do Ameryki Południowej. Imprezę gościła Brazylia, w którym piłka nożna jest niczym religie. Na słynnym Maracana w Rio de Janeiro Niemcy sięgnęły po puchar po wygranym meczu z Argentyną z wynikiem 1:0.

Mundial 2010

To był wyjątkowy turniej. Pierwszy mundial w Afryce oraz kraj, który sięgnął po tytuł po raz pierwszy w historii. W Johannesburg w Republice Południowej Afryki Hiszpania pokonała Holandię 1:0.

Mundial 2006

W 2006 roku Mistrzostwa Świata odbyły się tuż za naszą granicą. Gospodarzem imprezy byli Niemcy. Tytuł zdobyła reprezentacja Włoch po rzutach karnych z Francją.

Sonda
Czekasz na mundial 2022 w Katarze?

Mundial 2002

Dwadzieścia lat temu Mundial zawitał do Azji i po raz pierwszy został rozegrany w dwóch różnych państwach - Korei Południowej i Japonii. Impreza rozpoczęła się w Seulu, a finał rozegrano w Jokohamie. Mistrzem Świata została Brazylia pokonując Niemcy wynikiem 2:0.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze