Mistrzostwa Europy siatkówka 2019 - TERMINARZ mężczyzn. Kiedy i z kim gra Polska?

2019-09-26 22:59
Mistrzostwa Europy siatkówka 2019 - TERMINARZ mężczyzn. Kiedy z kim gra Polska?
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Mistrzostwa Europy siatkówka 2019 - TERMINARZ mężczyzn. Kiedy z kim gra Polska?

Mistrzostwa Europy w siatkówkę 2019 to drugi cel reprezentacji Polski! Pierwsza - najważniejsza misja została zaliczona po trzech znakomitych meczach. Siatkarze Vitala Heynena awansowali na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Teraz czas na walkę o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Z kim i kiedy gra Polska? Terminarz, daty i miejsca meczów do sprawdzenia w rozpisce na ESKA.pl

Mistrzostwa Europy siatkówka 2019 - terminarz i daty meczów mężczyzn są już znane! Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o ME 2019? Polska trafiła na wymagających rywali czy jednak mieliśmy szczęście w losowaniu? Kiedy i z kim gramy? Siatkarze Vitala Heynena zmagania o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu rozpoczęli w Rotterdamie. Po trzech pierwszych spotkaniach, na dwa kolejne przenieśli się do Amsterdamu. Mecze ćwierćfinałowe również rozegraliśmy w Holandii, a na półfinał turnieju nasi zawodnicy przenieśli się na Słowenię.

Mistrzostwa Europy siatkówka 2019 - TERMINARZ mężczyzn

Mistrzostwa Europy 2019 to drugi najważniejszy cel siatkarzy Vitala Heynena. Wiadomo było, że do turnieju przystąpimy jako uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio. We wrześniu ME siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach: Belgii, Słowenii, Francjii i Holandii, gdzie swoje mecze grupowe rozegrała Polska. Trafiliśmy do grupy D i bez większych problemów wygraliśmy z Estonią, Holandią, Czechami, Czarnogórą i Ukrainą.

Mistrzostwa Europy 2019 - terminarz meczów grupowych prezentował się następująco:

  • Polska – Estonia (Rotterdam, Ahoy Arena), 13 września, godz. 17:00
  • Holandia – Polska (Rotterdam, Ahoy Arena), 15 września, godz. 16:00
  • Polska – Czechy (Rotterdam, Ahoy Arena), 16 września, godz. 20:00
  • Polska – Czarnogóra (Amsterdam, Zuid Arena), 17 września, godz. 17:00
  • Polska – Ukraina (Amsterdam, Zuid Arena), 19 września, godz. 20:00

Podczas ME siatkarzy 2019 w 1/8 zagraliśmy z Hiszpanią. Mecz odbył się 21 września o godzinie 20:00. Po zwycięstwie 3:0 przyszedł czas na pojedynek z reprezentacją Niemiec. Ten mecz odbył się 23 września o godz. 20:00. Polska wygrała 3:0. W półfinale nasza reprezentacja zmierzy się ze Słowenią, która w ćwierćfinale pokazała Rosję 3:1. Nasi zawodnicy swój mecz półfinałowy rozegrali na boisku gospodarzy w czwartek 26 września o godz. 20:30. Niestety przegraliśmy 3:1 i w sobotę 28 września zagramy o trzecie miejsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze