Żużel

i

Autor: Fot. Mariusz Kapa

Mecze żużlowe 2021 - terminarz, drużyny, wyniki, gdzie oglądać

2021-04-24 18:03

Mecze żużlowe w 2021 odbywają się pomimo pandemii. To dobra informacja dla fanów speedwayu. Oczywiście są pewne zmiany polegające na tym, że rozgrywki musimy w większości śledzić na ekranach naszych telewizorów i komputerów, ale ważne, że Wasze ulubione drużyny i żużlowcy będą mogli rywalizować o tytuł mistrza. Sprawdzamy jak w tym roku wygląda terminarz, aktualne wyniki i drużyny, które biorą udział w zmaganiach.

Mecze żużlowe 2021 - za nami już pierwsze zmagania żużlowców na torach w Polsce. Niestety fani zmuszeni są dopingować swoich idoli przed telewizorami, ale to nie wpływa negatywnie na ilość emocji związanych z czarnym sportem w polskich domach.

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 - terminarz

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 na szczęście się odbędą, a więc czas zerknąć na terminarz rozgrywek na żużlowych torach w Polsce. Liga wystartowała już 4 kwietnia 2021 roku, a żużlowego mistrza polski, zgodnie z pierwotnymi założeniami, mamy poznać już 25 września 2021 roku. Już w najbliższy piątek i niedzielę 16 i 18 kwietnia 2021 roku na torach spotkają się następujące drużyny:

  • 16.04 (18:00): FOGO UNIA Leszno - EWINNER APATOR Toruń
  • 16.04 (20:30): ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MARWIS.PL FALUBAZ Zielona
  • 18.04 (16:30): ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
  • 18.04 (19:15): MOTOR Lublin - BETARD SPARTA Wrocław
Śląskie motocyklistki rozebrały się w szczytnym celu. Oto wyjątkowy kalendarz na 2021 rok

Solidna dawka sportowych emocji gwarantowana! W rudzie zasadniczej organizatorzy przewidzieli 14 kolejek. Wszystko zgodnie ze starymi zasadami mecz i rewanż. Następnie w wyniku rywalizacji wyłonione zostaną cztery najlepsze pary, które w konsekwencji będą walczyć o zwycięstwo. W najgorszej sytuacji znajdzie się ostatnia drużyna w tabeli generalnej, ponieważ ta zostanie niestety zdegradowana do 1. ligi.

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 - drużyny

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 to oczywiście drużyny złożone z kochanych przez fanów żużlowców, którzy walczą o wspólny tytuł mistrza Polski. W tym roku pod białą taśmą ustawią się takie drużyny jak: eWinner Apator Toruń, ZOOLeszcz DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, Motor Lublin, Eltrox Włókniarz Częstochowa, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra, Betard Sparta Wrocław, Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, a także Fogo Unia Leszno. Tabela z takimi drużynami zwiastuje ogrom sportowej rywalizacji na torze, ale też pomiędzy poszczególnymi zawodnikami.

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 - wyniki

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 to przede wszystkim wyniki poszczególnych drużyn dopingowanych przez mieszkańców miast, dla których zawodnicy walczą o tytuł mistrza Polski. Najnowsze doniesienia z torów żużlowych w całej Polsce możecie sprawdzać w każdej chwili na oficjalnej stronie speedwayekstraliga.pl

Tutaj też znaleźć można bieżące informacje o tym kiedy będzie można wybrać się na stadion - jak zawsze - celem dopingowania swoich ulubionych żużlowców.

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 - gdzie oglądać

Mecze żużlowe PGE Ekstraliga 2021 w związku z sytuacja epidemiczną odbywają się przy zamkniętych trybunach. Klaruje się pytanie gdzie oglądać rozgrywki i zmagania sportowców. transmisje dostępne są na platformie Eleven Sports 1 oraz nSport+. Godziny transmisji są różne, ale informacje o konkretnych datach i dokładnych godzinach dostępne są na oficjalnej stronie nadawców, jak i PGE Ekstraligi 2021.

Sonda
Czy lubisz żużel?