ME siatkarzy 2019. Estonia - Polska: kiedy, o której i gdzie mecz?

2019-09-09 14:08 aw
Polscy siatkarze
Autor: ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Mimo że nasi siatkarze mają za sobą niezwykle trudne osiągnięcie - udało im się awansować do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, to jeszcze nie czas, aby spocząć na laurach. Już 12 września rozpoczynają się organizowane po raz XXXI Mistrzostwa Europy siatkarzy, których gospodarzami są w tym roku Belgia, Francja, Holandia i Słowenia.

ME siatkarzy 2019. Estonia - Polska: kiedy, o której i gdzie mecz? Siatkarze Vitala Heynena podczas tegorocznych mistrzostw trafili do grupy D, w której, oprócz Estonii, będą mierzyć się także z Holandią, Ukrainą, Czechami i Czarnogórą. Czy polskiej reprezentacji uda się zachować ten niezwykle wysoki poziom, jaki mieliśmy okazję podziwiać do tej pory?

ME siatkarzy 2019. Estonia - Polska: kiedy, o której i gdzie mecz?

Pierwszy mecz naszej reprezentacji z Estonią odbędzie się w piątek 13 września o godz. 17:00 w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Nasi siatkarze wszystkie mecze grupowe rozgrywają w Holandii - trzy w Rotterdamie i dwa w Amsterdamie. Po Estonii będziemy mierzyć się z Holandią, później z Czechami, Czarnogórą, a ostatni grupowy mecz rozegramy z Ukrainą. Mecze w fazie grupowej zakończymy 19 września.

Jeśli Polakom uda się zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie, na kolejny mecz 1/8 finału wyjadą 21 września do Apeldoorn. W tej samej hali możemy również zagrać 23 września ewentualny ćwierćfinał. Natomiast mecz o trzecie miejsce (28 września) oraz finał Mistrzostw Europy (29 września) odbędą się w Paryżu.

Najnowsze