Matty Cash - rodzice, korzenie, wiek, mama, zarobki, dziadek, klub. Czy mówi po polsku?

i

Autor: AP/Associated Press/East News/Jon Super Matty Cash - rodzice, korzenie, wiek, mama, zarobki, dziadek, klub. Czy mówi po polsku?

Matty Cash - rodzice, korzenie, wiek, mama, zarobki, dziadek, klub. Czy mówi po polsku?

2021-11-01 13:24

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo, 26 października 2021. Oficjalnie też, selekcjoner kadry, Paulo Sousa może go powołać na eliminacyjne mecze przed mistrzostwami świata w Katarze. Kim jest Matty Cash? Czy mówi po polsku? Poznajcie go bliżej już teraz.

Spis treści

  1. Matty Cash - rodzice, korzenie, mama
  2. Matty Cash - wiek
  3. Matty Cash - zarobki
  4. Matty Cash - dziadek
  5. Matty Cash - klub
  6. Matty Cash - czy mówi po polsku?
  7. Matty Cash - pozycja

Matty Cash - rodzice, korzenie, wiek, mama, zarobki, dziadek, klub, to podstawowe kwestie, jeśli chodzi o popularnego piłkarza. Kim jest Matty Cash? Czy mówi po polsku? Niewątpliwie zainteresowanie młodym chłopakiem wzrosło w momencie, gdy pojawiły się pogłoski, iż stara się on uzyskać polskie obywatelstwo. Wiele osób zastanawiało się, jakie korzenie ma Matty Cash, że chce grać z orłem na piersi. Jeszcze głośniej o Cashu zrobiło się, gdy aktualny selekcjoner reprezentacji Polski wybrał się do Londynu, gdzie spotkał się z zawodnikiem Aston Villa. To właśnie tam wyraził on oficjalnie chęć gry w naszej kadrze. 26 października media zalała informacja, że wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł podpisał akt uznania polskiego obywatelstwa.

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!

Matty Cash - rodzice, korzenie, mama

Matty Cash urodził się w Anglii, jednak ma polskie korzenie. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą matki piłkarza, która wraz z rodzicami wyemigrowała do Anglii, w czasie II wojny światowej. Mama Matty'ego Casha ma na imię Barbara, z domu Tomaszewska. Płynnie mówi w języku polskim. 

Matty Cash - wiek

Ile lat ma Matty Cash? Matthew Stuart Cash urodził się 7 sierpnia 1997 roku. W 2021 świętował 24. urodziny. 

Matty Cash - zarobki

Ile zarabia Matty Cash? Dokładne zarobki zawodnika klubu Aston Villa są tajemnicą. Szacuje się, że piłkarz może liczyć na 128 tysięcy złotych tygodniówki. Aktualna wartość piłkarza wynosi około 22,00 mln euro.

Matty Cash - dziadek

Matty Cash, w rozmowie z Canal+ opowiedział o swoich dziadkach: - Moja babcia i dziadek urodzili się w Polsce. Mieli na nazwisko Tomaszewscy. Zanim wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie, byli jeszcze na przykład w Iranie. Później urodziła się moja ciocia i moja mama, która wyszła za mojego tatę. Piłkarz uważa, że jego dziadkowie z pewnością są z niego dumni, że zagra dla Polski.

Matty Cash - klub

Matty Cash jest wychowankiem klubu Wycombe Wanderers, w trakcie swojej kariery grał także w takich zespołach, jak Nottingham Forest oraz Dagenham & Redbridge. Obecnie gra w klubie Aston Villa, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi angielskiej. 

Matty Cash - czy mówi po polsku?

Matty Cash mało mówi w języku polskim. Obiecał, że w pierwszej kolejności nauczy się polskiego hymny, by śpiewać go podczas pierwszego meczu.

Matty Cash - pozycja

Matty Cash to boczny obrońca, który może występować również jako skrzydłowy. 22 października selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa obserwował jego występ na stadionie Emirates Stadium. Ekipa z Birmingham przegrała z Arsenalem 1:3.

Sonda
Cieszysz się, że Matty Cash zagra w reprezentacji Polski?