Mamed Khalidov - Scott Askham: WYNIK WALKI na KSW 52. Kto wygrał 7.12.2019?

2019-12-07 23:27 RW
Mamed Khalidov - Scott Askham: WYNIK WALKI na KSW 52. Kto wygrał 7.12.2019?
Autor: screen z filmu na YouTube: KSW 52: Mamed Khalidov vs Scott Askham (YouTube.com/KSW) Mamed Khalidov - Scott Askham: WYNIK WALKI na KSW 52. Kto wygrał 7.12.2019?

Mamed Khalidov - Scott Askham: wynik walki elektryzuje kibiców MMA w całej Polsce. Z jednej strony oktagonu legenda organizacji KSW i były mistrz kategorii średniej a z drugiej aktualny mistrz kategorii średniej. Jak wyglądało starcie zakontraktowane w umownym limicie do 85 kilogramów? Czy Mamed Khalidov, który wrócił po przerwie spełnił oczekiwania kibiców?

Mamed Khalidov - Scott Askham: WYNIK walki elektryzuje wszystkich kibiców, ponieważ od niego zależy, jak potoczy się dalsza kariera obu zawodników. Jak wyglądała walka Khalidov - Askham? Kto wygrał na KSW 52? Podrzucamy szczegóły z myślą o osobach, które przegapiły hitowy pojedynek. Mamed Khalidov to absolutna legenda organizacji KSW oraz jeden z najbardziej cenionych zawodników w historii polskiego MMA. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn przez prawie 14 lat był niepokonany nad Wisłą, a jego porywające walki elektryzowały każdego fana sportów walki. W grudniu zeszłego roku były mistrz kategorii średniej po bardzo wyrównanym, przegranym starciu z Tomaszem Narkunem zdecydował spontanicznie o zakończeniu zawodowej kariery. W lipcu zdecydował się jednak powrócić do klatki i właśnie w Gliwicach zobaczymy go po raz pierwszy po roku nieobecności. Dlatego też wynik walki Mamed Khalidov - Scott Askham jest tak ważny. 

Zobacz: KSW 52 - WYNIKI walk na żywo ONLINE. Kto WYGRAŁ, a kto przegrał na KSW 52?

Mamed Khalidov skomentował swój powrót do oktagonu: - Zawsze byłem i będę sportowcem karmiącym się wielkimi wyzwaniami a dodatkowo ostatnie wydarzenia w moim życiu przypomniały mi jak bardzo tęsknie za klatką i fanami. Jak widać spotkamy się wszyscy jeszcze raz. O pas powinni walczyć młodzi zawodnicy będący gotowi bronić go dwa razy w roku. Moje występy dziś już są incydentalne i głównie podyktowane ambicjami sportowymi, a nie chęcią dzierżenia korony, dlatego zdałem pas i nie zamierzam na razie po niego sięgać. Pojawiła się w KSW postać, która nie dość, że splądrowała czołówkę dywizji średniej, to dodatkowo kilkukrotnie wyzywała mnie do walki. Asham jest dodatkowo faworytem w starciu ze mną.

Mamed Khalidov - Scott Askham WYNIK

Jaki jest wynik walki Mamed Khalidov - Scott Askham? Kto wygrał? Dowiedzieliśmy się po godzinie 23:00, ponieważ jest to walka wieczoru na gali KSW 52 w Gliwicach. Walkę na KSW 52 - jednogłośną decyzją sędziów - wygrał Scott Askham, który od pierwszych sekund pierwszej rundy kontrolował ten pojedynek. 

W pierwszej rundzie kluczowym momentem było obalenie przez Mameda Khalidova swojego rywala. Anglik jednak szybko wyszedł z opresji i sytuacja nagle się odwróciła. W drugiej rundzie po 30 sekundach walki w stójce, Askham przewrócił Khalidova i przez blisko 4 minuty kontrolował pozycję. W trzeciej odsłonie walki wieczoru oglądaliśmy kolejny popis umiejętności Scotta Askhama. Choć pierwsze sekundy trzeciej rundy dla Khalidova, to jednak Anglik przeważał w dalszej części starcia, które przeniosło się do parteru.

Scott Askham - kim jest?

Scott Askham dosłownie "dokopał" się do pasa mistrzowskiego dywizji średniej w maju tego roku. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Anglik po pokonaniu błyskawicznymi nokautami Michała Materli oraz Marcina Wójcika, spotkał się ponownie z tym pierwszym w finale turnieju kategorii do 185 funtów, do którego doszło na KSW 49. 31-latek z Doncaster i Polak zaprezentowali fanom zgromadzonym w ERGO ARENIE niezapomniane i brutalne starcie zakończone widowiskowym latajacym kolanem Askhama na początku trzeciej odsłony. Tym samym reprezentant American Top Team sięgnął po tytuł mistrzowski dywizji średniej i dopisał już 14 skończenie do swojego imponującego rekordu.

(redakcja i materiał prasowy: Accredito.com)

Najnowsze