Liga Mistrzów 2019 - UEFA może zmienić ważny przepis! Będzie rewolucja w rozgrywkach?

2019-02-05 14:54
Liga Mistrzów 2018/19 GRUPY - kto z kim zagra w LM?
Autor: fot. Nick Potts/PA Wire/PA Images/EAST NEWS Liga Mistrzów

Bardzo prawdopodobne, że czeka nas prawdziwa rewolucja w Lidze Mistrzów! Dowiedzcie się, jaki przepis chce zmienić UEFA.

Liga Mistrzów 2019 trwa. Tymczasem UEFA, nie czekając na finał, chce się zająć zmianą przepisu, który od lat w znaczący sposób wpływa na kształt rozgrywek. Rozpoczęcie rozmów na temat planów Unii Europejskich Związków Piłkarskich zaplanowano na 7 lutego. Wiele wskazuje na to, że rewolucyjny pomysł wejdzie w życie.

Koniec podwójnego liczenia bramek wyjazdowych?

Plany UEFA dotyczą przepisu z 1965 roku, który przewidywał, że gole strzelone przez drużynę podczas meczu wyjazdowego, liczą się podwójnie. Przykładowo, jeśli jedna drużyna wygrałby na wyjeździe 2:1, a u siebie przegrała 0:1, to i tak awansowałaby do kolejnej rundy.

Mecze Polski 2018/2019 - kiedy gra Polska? Z kim mecze w piłce nożnej?

Zasada miała ograniczyć do minimum konieczność przeprowadzania dogrywek i serii rzutów karnych. Uznano jednak, że przy obecnym stanie piłki nożnej najlepiej odejść od tych przepisów.

Czy i kiedy zmiany w przepisach UEFA?

O rewolucyjnych planach informował między innymi dziennikarz sportowy, Tomasz Urban. Według niego, członkowie UEFA są skłonni do wprowadzenia zmian. Start debaty w czwartek 7.02.2019.

Czy zmiana wpłynęłaby na Ligę Mistrzów 2019? Prawdopodobnie nie. Nawet jeśli pomysł szybko zostanie przegłosowany, będzie musiało minąć trochę czasu, zanim przystosuje się rozgrywki do nowych przepisów. Tegoroczna LM i inne europejskie puchary odbędą się na starych zasadach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze