Iga Świątek: mecz dzisiaj NA ŻYWO. O KTÓREJ GODZINIE gra dzisiaj Iga Świątek 30.05.2023?

i

Autor: THOMAS COEX/AFP/East News Iga Świątek: mecz dzisiaj NA ŻYWO. O KTÓREJ GODZINIE gra dzisiaj Iga Świątek 30.05.2023?

SPORT

Kiedy gra Iga Świątek dzisiaj NA ŻYWO? O KTÓREJ gra Iga Świątek w Paryżu 30.05.2023?

2023-05-30 17:25

O której godzinie gra dzisiaj Iga Świątek 30 maja 2023? Mecz w pierwszej rundzie turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa zapowiada się emocjonująco ze względu na całą otoczkę i sytuację polskiej tenisistki. Ta wraca po drobnej kontuzji, przez którą musiała się poddać, podczas meczu z Rybakiną w Rzymie. Polka, w najbliższych dniach zawalczy o utrzymanie numeru 1 w rankingu najlepszych tenisistek świata, a rywalizację zaczyna właśnie dzisiaj.

Spis treści

  1. O KTÓREJ GODZINIE gra dzisiaj Iga Świątek 30.05.2023?

Iga Świątek: mecz dzisiaj na żywo. Zastanawiacie się, o której godzinie gra dzisiaj Iga Świątek 30.05.2023? Podpowiadamy, bo wcale nie jest to takie oczywiste. Zresztą tak jak forma polskiej tenisistki, dla której French Open jest bardzo ważnym turniejem. Walczy bowiem o utrzymanie się na szczycie rankingu najlepszych tenisistek świata. A scenariuszy utraty przez 22-letnią tenisistkę z Raszyna jest kilka. Straci ona numer jeden, gdy w Paryżu nie dojdzie co najmniej do półfinału. W przypadku, gdy Sabalenka dotrze do finału, to Polka zachowa prowadzenie, tylko w przypadku obronienia tytułu na kortach Rolanda Garrosa. I trzeba przyznać, że Iga Świątek nie jest faworytką. Rok temu przed pierwszym spotkaniem w tych samych zawodach miała na koncie 28 zwycięstw z rzędu, a do tego na koncie zwycięstwo w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. W tym roku jest nieco gorzej, bo zanotowała tylko dwa turniejowe zwycięstwa, w Dausze oraz Stuttgarcie. 

French Open 2023 DRABINKA główna kobieca. Kiedy i o której gra Iga Świątek?

Barbara Schett stawia na Igę Świątek przed Roland Garros

O KTÓREJ GODZINIE gra dzisiaj Iga Świątek 30.05.2023?

Iga Świątek na French Open 2023 walczy o utrzymanie numeru 1 i rywalizację zacznie od starcia z Cristiną Bucsą. Z Hiszpanką do tej pory mierzyła się wcześniej raz i łatwo pokonała ją w 3. rundzie tegorocznego Australian Open 6:0, 6:1. Bucsa na liście WTA zajmuje 67. miejsce. O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj 30 maja 2023? Polka wybiegnie na kort Philippe'a Chatriera, czyli największą arenę kompleksu im. Rolanda Garrosa w Paryżu i jedyna, która jest zadaszona. Oficjalnie o 11:45 odbędzie się mecz Ons Jabeur z Lucią Bronzetti, później na kort wyjdą Daniił Miedwiediew i Thiago Seyboth Wild. Tuż po nich na korcie pojawi się właśnie Świątek i Bucsa. Szacuje się, iż będą to okolice godziny 17:30. Nie możecie tego przegapić!

Świątek - Busca 30.05.2023: GDZIE OGLĄDAĆ? Stream online i transmisja w TV