Kadra Polski na Euro 2021: powołania. Jaki SKŁAD POLSKI na Euro?

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Kadra Polski na Euro 2021: powołania. Jaki SKŁAD POLSKI na Euro?

Kadra Polski na Euro 2021: POWOŁANIA. Jaki SKŁAD POLSKI na Euro?

2021-06-16 15:18

Kadra Polski na Euro 2021 budzi duże emocje wśród kibiców, którzy już czekają na pierwszy gwizdek, podczas mistrzostw. Od kilkunastu dni kibice przekrzykują się, co do słuszności obecności danych zawodników składzie. Jakich piłkarzy powołał Paulo Sousa? Jak wygląda skład Polski na Euro 2021? Przekonajcie się sprawdzając pełną listę już teraz.

Spis treści

  1. Kadra Polski na Euro 2021: powołania
  2. Kadra Polski na Euro 2021: skład

Kadra Polski na Euro 2021: powołania kilku piłkarzy zaskoczyły wiele osób. Jaki jest skład Polski na Euro 2021? Jak wygląda kadra Polski na Euro 2021? Jeśli zadajecie takie pytania, to dobrze trafiliście, bo odpowiedzi podrzucamy w tym miejscu. Są kibice, którzy nie byli zaskoczeni, iż w gronie powołanych zabrakło miejsca dla Kamila Grosickiego. Ma on za sobą słaby sezon w angielskim klubie. Są też tacy, którzy nie kryli wręcz swojego oburzenia brakiem 83-krotnego reprezentanta Polski. Główny argument dotyczy świetnej komunikacji z liderem naszej kadry, Robertem Lewandowskim. Sam kapitan reprezentacji Polski mówił o tym, że jest mu z tego powodu smutno, jednak to trener podejmuje ostateczne decyzje. Powołania na Euro 2021, które ogłosił Paulo Sousa, to natomiast obecność takich piłkarzy, jak Tymoteusz Puchacz, Przemysław Frankowski czy Michał Helik. Istotna jest również kadra Hiszpanii na Euro 2021. To właśnie z La Roja zagramy drugi mecz w fazie grupowej. 

Mecze Polaków EURO 2020 - KIEDY, GDZIE, Z KIM zagra Polska? [DATA, MIEJSCE, GODZINA]

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Sonda
Kamil Grosicki - czy powinien jechać na Euro 2021?

Kadra Polski na Euro 2021: powołania

Powołania na Euro 2021 zostały ujawnione tuż przed zgrupowaniem w Opalenicy, 17 maja. Nie było żadnych wątpliwości, ale na szczęście żadnych kontuzji, jeśli chodzi o takich piłkarzy, jak Arkadiusz Milik, Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak, czy Kamil Glik i Robert Lewandowski. Niestety, z Mistrzostw Europy wypadł Krzysztof Piątek, który doznał urazu kostki. Paulo Sousa nie mógł skorzystać również z takich piłkarzy, jak Arkadiusz Reca, Jacek Góralski, czy Krystian Bielik. Jak wygląda kadra Polski na Euro 2021? Oto powołani piłkarze:

  • Bramkarze na Euro 2021: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Radosław Majecki, Łukasz Skorupski;
  • Obrońcy na Euro 2021: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus;
  • Pomocnicy na Euro 2021: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński;
  • Napastnicy na Euro 2021: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok;
  • Lista Rezerwowa: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański;

Kadra Polski na Euro 2021: skład

Wiedząc, jak wygląda kadra Polski na Euro 2021 już teraz można wytypować to, jak będzie wyglądać skład na pierwszy mecz w fazie grupowej. Przy założeniu, że reprezentacja Polski zagra zestawieniem 3-4-3 można przypuszczać, że skład Polski będzie wyglądać następująco:

  • Bramkarz: Wojciech Szczęsny; Obrońcy: Jan Bednarek; Kamil Glik; Michał Helik; Pomocnicy: Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Piotr Zieliński; Napastnicy: Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Euro 2021 - GRUPY, TERMINARZ, TABELA, GDZIE, POLSKA. Kiedy i z kim gramy na Euro?