Joanna Jędrzejczyk - wiek, waga, partner, kariera, UFC, Instagram

2021-03-19 16:09 Adam Bysiek
Joanna Jędrzejczyk: zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Joanna Jędrzejczyk: zarobki, walka, UFC, wzrost, partner, rodzina, siostra

Joanna Jędrzejczyk jest znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W sporcie odniosła mnóstwo zwycięstw, które zapewniły jej miejsce w panteonie ikon sportu. Joanna Jędrzejczyk znana jest ze swojej upartości i ducha walki. Jako trzecia Europejka i pierwsza Polka w historii jest mistrzynią w najbardziej szanowanej i rozpoznawalnej organizacji sportowej świata. Kim dokładnie jest sportsmenka? Ile ma lat i jak przebiega jej kariera?

O sukcesach Joanny Jędrzejczyk mówi się często i systematycznie w całym kraju. Rzadko udziela wywiadów, ponieważ większość swojego czasu poświęca na treningi i szlifowanie formy do kolejnych zmagań w oktagonach w Europie i USA.

Joanna Jędrzejczyk - wiek

Joanna Jędrzejczyk urodziła się w 18 sierpnia 1987 w Olsztynie. Jak łatwo policzyć, dziś w 2021 roku, ma 34 lata. Mając zaledwie 16 lat zdecydowała się rozpocząć treningi pięściarskie w stylu muay thai. Jej najwierniejsi fani podkreślają, że choć Joanna Jędrzejczyk jest już po trzydziestce, to w ogóle tego po niej nie widać. Zawdzięcza to zdrowemu stylowi życia oraz codziennym, wielogodzinnym treningom.

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta i dbanie o formę są przepisem na znaczne obniżenie wieku metabolicznego. Te również są receptą na sukces w każdej dyscyplinie sportu.

Joanna Jędrzejczyk - kariera

Joanna Jędrzejczyk po sześciu miesiącach treningów, tuż przed ukończeniem 17 roku życia została mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej w mieszanych sztukach walki. Swój debiut na zawodowym ringu zaliczyła w 2012 roku podczas walki z Sylwią Juśkiewicz. Ten pojedynek wygrała po tym gdy sędziowie ogłosili jednogłośną decyzję o zwycięstwie Jędrzejczyk w tym pojedynku. Naszą reprezentantkę szybko dostrzeżono za oceanem.

Joanna Jędrzejczyk w olsztyńskim studiu Eski

14 marca 2015 roku Joanna Jędrzejczyk w końcu została mistrzynią świata organizacji UFC w kategorii słomkowej. Warto przypomnieć, że wówczas olsztynianka pokonała w walce wieczoru Amerykankę Carlę Esparzę. Ciągle nie brakowało chętnych do odebrania jej tego wyjątkowego tytułu mistrzyni federacji UFC. Tym oto sposobem spotkała się na ringu z Karoliną Kowalkiewicz, która podobnie jak inne rywalki, także została pokonana.

Joanna Jędrzejczyk - sukcesy

Joanna Jędrzejczyk ma na swoim koncie wiele sukcesów, o których inni sportowcy mogą co najwyżej pomarzyć. Poniżej prezentujemy najważniejsze spośród nich.

  1. Mistrzyni UFC w wadze słomkowej (2015-2017),
  2. ALMMA 18 (polska organizacja MMA na szczeblu amatorskim) - kat. 55 kg (2012),
  3. Bloodyelbow.com – zawodniczka Roku (2015),
  4. Sherdog.com - I miejsce w rankingu kobiet P4P (2015),
  5. Mistrzyni Europy WMC-EMF (World Muaythai Council, 2010),
  6. Mistrzyni świata WKN w kat. 56,5 kg (World Kickboxing Network, 2010-2011),
  7. Mistrzyni świata WBKF w kat. piórkowej do 56 kg (World Budokai Federation, 2013),
  8. 4 x złoty medal MŚ IFMA w kat. do 57 kg (International Federation of Muaythai Amateur, 2008-2013),
  9. 3 x złoty medal ME IFMA w kat. do 57 kg (International Federation of Muaythai Amateur, 2008-2013),
  10. Srebrny medal mistrzostw Polski w boksie w kat. lekkiej – 57 kg (2011).

Joanna Jędrzejczyk - kim jest

Joanna Jędrzejczyk jest najbardziej utytułowaną zawodniczką MMA w Polsce. W swojej karierze stoczyła 20 zawodowych walk, z których aż szesnaście zakończyło się jej zwycięstwem. Jest jedną z zaledwie dwóch kobiet, którym udało się walczyć w Ultimate Fighting Championship (UFC)

Joanna Jędrzejczyk - UFC

Joanna Jędrzejczyk po dwóch latach od debiutu została zaproszona do najbardziej renomowanej federacji na świecie. Mowa oczywiście o UFC - tam stoczyła bój z Brazylijką Julianą Limą. Joanna Jędrzejczyk tym razem także pokonała swoja przeciwniczkę w wyniku jednoznacznego werdyktu sędziów. Nadal należy do ścisłej elity zawodniczek z Europy, którym udało się dostać do tej legendarnej federacji jaką jest UFC.

Joanna Jędrzejczyk - waga

Joanna Jędrzejczyk toczy walki w kategorii piórkowej. Sama mając 168 centymetrów wzrostu, waży niewiele ponad 52 kilogramy. To czyni ją szybką i zwinną podczas walk z przeciwniczkami w ringach na całym świecie.

Joanna Jędrzejczyk - Instagram

Joanna Jędrzejczyk prowadzi swoje konto na Instagramie. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów z jej prywatnego życia, to koniecznie odwiedźcie profil @joannajedrzejczyk Profil ten obserwuje ponad 1,8 miliona osób. Sportsmenka stara się systematycznie publikować i pokazywać kulisy swoich katorżniczych treningów.

Joanna Jędrzejczyk - mąż

Joanna Jędrzejczyk nie narzeka na brak wrażeń w swoim wypełnionym po brzegi sportem dniu. Co zatem wiemy o jej życiu prywatnym? Kilka miesięcy temu media obiegła informacja, z której wynikało, że Joanna Jędrzejczyk jest w związku z piłkarzem Przemysławem Butą - para jednak pomimo zaręczyn rozstała się. Dziś zawodniczka nie chwali się już swoim życiem prywatnym.

Najnowsze