Jacek Murański - Paweł Jóźwiak: GODZINA. Kiedy i o której walka na Prime MMA 5?

Autor: screen z filmu na YouTube: PRIME SHOW MMA Jacek Murański - Paweł Jóźwiak: GODZINA. Kiedy i o której walka na Prime MMA 5?

FREAK-FIGHTY

Jacek Murański - Paweł Jóźwiak: WYNIK walki Prime MMA 5. Kto wygrał 1.07.2023?

2023-07-02 11:32

Wynik walki Jacek Murański - Paweł Jóźwiak 1 lipca 2023 - kto wygrał na Prime MMA 5? Pojedynek zaplanowano w formule MMA na zmienionych zasadach. Dla obu zawodników to wielki powrót do klatki po kilkumiesięcznej przerwie. Jak wyglądała walka Murański vs Jóźwiak? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Jacek Murański - Paweł Jóźwiakwynik walki Prime MMA 5 jest zaskakujący, czy wygrał faworyt? Zastanawiacie się, kto wygrał 1.07.2023? Jeśli z jakiegoś powodu nie mogliście oglądać gali, to pędzimy z odpowiedzią. Gala Prime MMA 5 to kilka sportowych, kontrowersyjnych, ale też ciekawych pojedynków. I zdecydowanie walka Murański vs Jóźwiak 2023 należy do grupy tych trzecich. Pomiędzy tymi zawodnikami od samego początku iskrzyło i konflikt jest realny. Był na tyle duży, że Muran nie chciał stanąć do face to face ze swoim przeciwnikiem. Aktor swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2022. Wówczas jego rywalem był Robert Pasut, który pokonał go w drugiej rundzie. Prezes FEN natomiast w lutym 2023 dał walkę z Boxdelem na gali Fame MMA 17. Przegrał w rzymskiej klatce przez niezdolność do walki.

Fame MMA 19 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 19?

Koloseum - Krzysztof Rozpara

Jacek Murański - Paweł Jóźwiak: wynik walki Prime MMA 5

Wynik walki na Prime MMA 5 poznaliśmy po godzinie 23:00. Walkę w boksie birmańskim w małych rękawicach rozpoczął pierwszy Jacke Murański. To on kopnął rywala, ale chwilę później się przewrócił i był w opałach. Szybko jednak się z nich wydostał i znów przez kilka sekund zawodnicy się badali. Kilka celnych prawych ciosów ze strony Jóźwiaka. Zagonił Muran pod siatkę prezesa FEN. Cały czas nie schodził uśmiech z jego twarzy. W połowie pierwszej rundy potężny cios ze strony Jóźwiaka i padł jak rażony piorunem Muran. Leżąc na deskach otrząsnął się, a Jóźwiak nie wykorzystał swojej szansy dobicia przeciwnika. Cały zakrwawiony był aktor, ale wstał i chciał walczyć dalej. Na 30 sekund przed końcem pod siatką kilka kolan na głowę Murana. Trafiał też na koniec rundy.

Na powtórkach było widać, jak celnie trafił Paweł Jóźwiak i o mały włos wygrał z Murańskim w połowie pierwszej rundy. Totalnie rozbita twarz aktora. A co w drugiej rundzie? Ta rozpoczęła się od ataków Murana. Zauważył kryzys tlenowy prezesa FEN. Jacek Murański chce być szybki, zwinny, ale chcąc wchodzić w wymianę nie ma przewagi nad swoim dużo wyższym od siebie rywalem. Minuta drugiej rundy bez większych ataków z obu stron. Na minutę przed końcem chciał zadać kilka ciosów Murański, ale ewidentnie jego słabą stroną był zasięg rąk. Chcąc trafić w głowę przeciwnika nadziewał się na jego ciosy. Na 20 sekund przed końcem panowie poszli w wymianę i z obu stron mieliśmy nawałnicę. Wytrzymał to Murański, ale całkowicie jest rozbity.

Wystarczy, że Paweł Jóźwiak skracał dystans, a Jacek Murański był w opresji. Znów pokazuje, że ma twardą, góralską głowę. Trzecia, decydująca runda zaczęła się od kilku kopnięć ze strony Murańskiego. Szuka swojej szansy nogami, bo rękoma w ogóle to nie wychodzi. Jóźwiak cały czas zachowywał dyscyplinę i nie pozwalał zbliżyć się swojemu przeciwnikowi. Na 2 minuty przed końcem sędzia zwrócił uwagę, że panowie muszą zacząć się bić. To nic nie dało, bo jedynie orbitował wokół Jóźwiaka Murański. W trzeciej rundzie jedynie Jóźwiak zadał dwa celne ciosy. Panowie pod koniec walki utonęli w uściskach. A przecież mieli realny konflikt! Zwycięzcą walki przez jednogłośną decyzję sędziów jest Paweł Jóźwiak!

Jacek Murański - Paweł Jóźwiak: komentarze po walce

Paweł Jóźwiak: Cieszę się, że wróciłem na zwycięską ścieżkę. Mimo złej krwi, Jacek pokazał, że jest twardy. Naprawdę musiałem uważać i rozegrać ten pojedynek taktycznie. Jesteśmy tu dla zabawy, ale cztery miesiące temu Jacka syn umarł. Mój serdeczny kolega, wojownik, aktor, całe życie miał przed sobą. Szanujmy tego człowieka, że po takiej tragedii wyszedł do klatki. Apeluję o minutę ciszy. Mateusz, odpoczywaj w pokoju.

Jacek MurańskiNie ruszyłem w trzeciej rundzie, a trzeba było. Twardy Paweł jest. Wierzę, że mógłby jednym ciosem powalić Najmana. Po każdym jego ciosie kołowało. Odechciewa się walki, no ale nie mi. Nigdy się nie poddawaj, to miałem w głowie, gdy padałem na deski. Zabrakło ofensywy. W treningu jestem od miesiąca, ale tak jest. Kondycja okey, odporność okey, zabrakło precyzji.