Iga Świątek Wimbledon 2023 - WYNIKI wszystkich meczów. Jak poszło Świątek na Wimbledonie?

Autor: Alastair Grant/Associated Press/East News Iga Świątek Wimbledon 2023 - WYNIKI wszystkich meczów. Jak poszło Świątek na Wimbledonie?

Iga Świątek Wimbledon 2023 - WYNIKI wszystkich meczów. Jak idzie Świątek na Wimbledonie?

2023-07-10 8:27

Wyniki Igi Świątek na Wimbledonie 2023 są dobre, czy jednak Polka miała w którymś z meczów problem? Gra na śliskich kortach w Londynie nie jest mocną stroną liderki światowego tenisa. W całej historii, trzech startów w seniorskiej karierze ani razu nie udało jej się wyjść poza 1/8 finału. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż wszystkie tenisistki grają na tej samej nawierzchni i zmagają się z takimi samymi kłopotami. Jak idzie Idze Świątek na Wimbledonie 2023? Wyniki aktualizujemy dla was na naszej stronie.

1. Iga Świątek Wimbledon 2023 - WYNIKI wszystkich meczów
  2. Jak poszło Świątek na Wimbledonie?

Iga Świątek Wimbledon 2023wyniki wszystkich meczów serwujemy w tym miejscu z myślą o kibicach, którzy przegapili któryś z pojedynków polskiej tenisistki. Jak poszło Świątek na Wimbledonie? Z kim zagra następny i najbliższy mecz? Który wynik meczu Igi Świątek 2023 budzi zachwyt, a który zostawia sporo do życzenia? Polka doskonale rozpoczęła swoje zmagania na trawiastych kortach w Londynie. Wygrała z chińską tenisistką Lin Zhu 6:1, 6:3 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju. Był to jednak dopiero początek i należało zachować czujność. Tym bardziej, że do tej pory mecze Świątek na Wimbledonie nie należały do szczęśliwych dla kibiców i samej zawodniczki. W trzech ostatnich edycjach ani razu nie wyszła poza 1/8 finału. W 2019 przegrała mecz otwarcia, w 2021 odpadła w 1/8, a w ubiegłym roku w trzeciej rundzie. Pozytywne jest jednak to, że zawodniczka z Raszyna triumfowała w juniorskiej edycji tej imprezy w 2018 roku.

Wimbledon 2023 - DRABINKA kobieca główna, terminarz, wyniki. Kiedy i o której gra Iga Świątek?

Tomasz Świątek: Iga musiała dojrzeć do gry na trawie

Iga Świątek Wimbledon 2023 - WYNIKI wszystkich meczów

Wyniki wszystkich meczów Igi Świątek są ważne ze względu na jej kolejną walkę o utrzymanie fotela liderki światowego rankingu kobiet. Polka jest na pierwszym miejscu nieprzerwanie od 4 kwietnia 2022 roku. Po Wimbledonie wyprzedzić może ją Aryna Sabalenka, ale Białorusinka będzie musiała dotrzeć do finału. W momencie, gdy Polka odpadnie na wczesnym etapie turnieju, to właśnie losy tenisistki z Białorusi będzie trzeba uważnie śledzić. Świątek na pewno zachowa prowadzenie, jeśli wystąpi w finale. Jak prezentują się wyniki meczów Świątek na Wimbledonie? Aktualizujemy poniżej!

• Iga Świątek - mecz 3.07.2023: wygrana w 1. rundzie z Lin Zhu 6:1, 6:3
  • Iga Świątek - mecz 5.07.2023: wygrana w 2. rundzie z Sarą Sorribes 6:2, 6:0.
  • Iga Świątek - mecz 7.07.2023: wygrana w 3. rundzie z Petrą Martić, 6:2, 7:5
  • Iga Świątek - mecz 9.07.2023: wygrana w 4. rundzie z Belindą Bencić 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3
  • Iga Świątek - mecz 11.07.2023: ćwierćfinał: Iga Świątek - Elina Switolina

Jak poszło Świątek na Wimbledonie?

Iga Świątek na Wimbledonie 2023 walczy o utrzymanie fotela liderki światowego rankingu, ale także przełamania złej passy w turnieju na trawiastych kortach. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego walkę w Londynie zaczęła w bardzo dobrym stylu. W pierwszym secie bardzo szybko objęła prowadzenie 5:0. Później straciła dwie piłki setowe. Chwilową słabość Polki wykorzystała Lin. Polka szybko wróciła do gry i zamknęła partię przy swoim serwisie. Początek drugiego seta był wyrównany, ale to liderka światowego tenisa ostatecznie przejęła kontrolę nad spotkaniem. Przy wyniku 4:3 panie zeszły z kortu przez mocno padający deszcz. Do gry wróciły po 20 minutach i wtedy 22-letnia zawodniczka z Raszyna wygrała gema na 5:3 i ostatecznie pokonała swoją rywalkę 6:3. Spotkanie trwało 1 godzinę i 21 minut.