Iga Świątek - Wimbledon 2022

i

Autor: AP/Associated Press/East News Pierwszy mecz igi Świątek na Wimbledonie 2022.

Iga Świątek: mecz 30.06.2022 - O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek? Kiedy mecz Igi na żywo?

2022-06-30 8:03

Iga Świątek walczy w Wimbledonie 2022. Polacy liczą, że uda jej się sięgnąć po złoto. Już dawno nadzieje nie były tak duże, jak teraz. Iga ma za sobą już pierwszy wygrany mecz. Czas na drugą rundę. Kiedy odbędzie się kolejne starcie Polki? O której godzinie rozpocznie się mecz? Oto najważniejsze informacje.

Iga Świątek to faworytka tegorocznego Wimbledonu. Niedawno Polka triumfowała w turnieju French Open, a więc automatycznie stała się główną kandydatką do zdobycia trofeum na turnieju w Londynie. Aby zdobyć pierwszy w historii złoty medal dla Polski, najpierw musi wygrać serię spotkań. Pierwsze pomyślne starcie ma już za sobą. We wtorek 28 czerwca wygrała swój pierwszy mecz z pochodzącą z Chorwacji Janą Fett. Polka pokonała ją wynikiem 2:0. Czas na kolejny mecz. Kibice już poszukują informacji na temat dnia oraz godziny tego spotkania. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie niżej w tym artykule.

ZOBACZ TAKŻE: Wimbledon 2022 - gdzie oglądać na żywo? Transmisja TV i ONLINE, godziny meczów

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą

Iga Świątek na Wimbledonie 2022 - 2. runda. [DATA, GODZINA]

Wiadomo już, że Iga Świątek zagra w drugiej rundzie Wimbledonu 2022. Polka zmierzy się z pochodzącą z Holandii Lesley Pattinamą Kerkhove'ą. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2022. Godzina rozpoczęcia meczu jest już znana. Start meczu około godziny 16:00.

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek - rekordy, sukcesy, życie prywatne

Lesley Pattinama Kerkhove - kim jest?

Lesley Pattinama Kerkhove to druga rywalka Igi Świątek na Wimbledonie 2022. Tenisitka pochodzi z Holandii. W rankingu singlowym WTA Tour zajmuje 135. miejsce. Jej największym sukcesem w karierze jest udział udział w finale juniorskiego turnieju wielkoszlemowego French Open w 2008 roku.

Listen to "Czy Iga Świątek wygra Wimbledon 2022?" on Spreaker.