Iga Baumgart-Witan - wiek, wzrost, Instagram, mąż, dziecko, ślub, Tokio 2020, rekord

2021-08-05 15:00
Iga Baumgart-Witan
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Iga Baumgart-Witan to złota medalista olimpijska z 2020 roku. W Tokio zdobyła pierwsze miejsce na podium w sztafecie mieszanej 4x400. Przed nią jeszcze zawody w sztafecie kobiet. Wiele osób nie śledzi lekkoatletycznych i wcześniej nie słyszało o Idze. Kim jest? Ile ma lat i wzrostu? To niektóre pytania, na które odpowiedzi szukają internauci. Sprawdź ciekawostki o olimpijce.

Iga Baumgart-Witan to jedna z Polek, które już zapisała się na karach historii Igrzysk Olimpijskich 2020. W sobotę 31.07.2021 zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4x440 m. Co ciekawe, nie pobiegła w finałowym biegu, ale i tak dostała medal, ponieważ była częścią reprezentacji w sztafecie mieszanej. Przed nią jednak jeszcze występ w drugiej sztafecie, tym razem tylko kobiet. To zdecydowanie jedna z najlepszych polskich lekkoatletek, która wielokrotnie zdobywała już podium na wielu międzynarodowych zawodach. Niektórzy poszukują informacji na temat życia Igi Baumgart-Witanc. Zebraliśmy kilka ciekawostek.

Iga Baumgart-Witan - wiek, wzrost, pochodzenie

Iga Baumgart-Witan urodziła się 11 kwietnia 1989 roku. Oznacza to, że w 2021 roku skończyła 32 lata. Sportsmenka pochodzi z Bydgoszczy. Według informacji dostępnych w internecie Iga ma 178 centymetrów wzrostu. 

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Iga Baumgart-Witan - ślub, mąż, dziecko

Iga Baumgart-Witan wyszła za mąż 25 grudnia 2017 roku. Jej mężem jest polski bramkarz Andrzej Witan, który aktualnie gra w klubie Olimpia Elbląg. Małżeństwo nie ma dzieci.

Iga Baumgart-Witan - rekord

Jaki jest rekord zawodowy Igi Baumgart-Witan? W zawodach na stadionie lekkoatletycznym najwyższy wynik osiągnęła 1 października 2019 w Katarze. Było to 51,02. Z kolei na zawodach halowych najwięcej pobiegła 51,91. Wydarzyło się to w Toruniu, również w 2019 roku.

Iga Baumgart-Witan - Instagram

Czy Iga Baumgart-Witan ma konto na Instagramie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Okazuje się, że tak. Jej profil można znaleźć pod nazwą @iga.co.smiga. Sportsmenka zamieściła ponad 500 zdjęć i obserwuje ją ponad 40 tysięcy użytkowników aplikacji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze