Gdzie grają Polacy na Euro 2020? Stadiony na mecze z Hiszpania i Szwecją

2021-06-19 12:01 Adrian Rybak
BRAMKI na meczu Polska - Słowacja 14 czerwca. Kto strzelił gola podczas EURO 2020?
Autor: flickr.com BRAMKI na meczu Polska - Słowacja 14 czerwca. Kto strzelił gola podczas EURO 2020?

Euro 2020 wywołuje wśród Polaków wiele emocji. Wszyscy zastanawiają się, czy po porażce w pierwszym meczu ze Słowacją nasi reprezentanci mają jeszcze szanse na wyjście z grupy. Przed nimi jeszcze dwa mecze - z Hiszpanią i Szwecją. Zostaną rozegrane w zupełnie innych częściach Europy. Na jakich stadionach pojawią się Polacy?

Euro 2020 to wyjątkowe mistrzostwa. Po raz pierwszy w historii turniej rozgrywany jest w więcej niż jednym lub dwóch państwach. Piłkarze z Europy walczą w 11 miastach z różnych krajów. Na ten pomysł wpadł były szef UEFA Michel Platini. Ma to być tak zwane "Euro dla Europy" z powodu 60 lat od rozegrania pierwszego turnieju. Pomysł nie zyskał aprobaty wielu kibiców. Uważają, że przez to Euro 2020 to mistrzostwa bez tożsamości. Każde poprzednie rozgrywki kojarzone są z danym miejscem i kulturą. Wszyscy pamiętamy zwycięstwo Portugalii we Francji, czy świetny turniej w Polsce i na Ukrainie. W przypadku Euro 2020 tak nie będzie. Mimo tego, piłkarze mają okazję walczyć o sukces na ładnych i nowoczesnych stadionach na najwyższym poziomie. Na jakich obiektach Polacy będą walczyli o wyjście z grupy?

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?

Estadio La Cartuja w Sewilli

Estadio La Cartuja to lekkoatletyczny stadion znajdujący się w mieście Sewilla, w regionie Andaluzja na południu Hiszpanii. Jest w stanie pomieścić 57 tysięcy widzów. To właśnie tam Polska zagra z Hiszpanią Decyzja o jego budowie zapadła, ponieważ Sewilla ubiegała się o prawo do organizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 i 2008 roku. Co ciekawe, Euro 2020 nie miało być tam rozgrywane. Według pierwszego planu, hiszpańskim gospodarzem miało być Bilbao.

Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu

Stadion Kriestowskij to stosunkowo nowy obiekt. Jego budowa rozpoczęła się w 2007 roku i zakończyła w 2016. Była to arena Mundialu 2018, który odbywał się w Rosji. Odbył się tam jeden z półfinałów. Polacy zagrali już tam swój mecz ze Słowacją. Teraz wrócą tam, aby zmierzyć się ze swoim ostatnim grupowym rywalem - Szwecją.

Najnowsze