Gang Łysego - co to jest? O co chodzi w akcji, która trenduje na Twitterze?

2021-09-04 21:01
Bartosz Kurek
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Internauci po raz kolejny pokazali, że ich kreatywność nie zna granic. W ostatnich dniach najpopularniejszym hasłem na Twitterze jest Gang Łysego. Użytkownicy serwisu wysyłają w świat liczne tweety zawierające ten hashtag, jak również ustawiają jako zdjęcie profilowe wizerunek Bartosza Kurka. O co chodzi? Czym jest Gang Łysego?

Gang Łysego - o co chodzi w akcji, którą zapoczątkowali użytkownicy Twittera? Informacji na ten temat poszukuje coraz więcej osób, które natknęły się na to zabawne hasło. Igrzyska Olimpijskie 2020 trwają w najlepsze, a jedną z największych nadziei na zdobycie medalu dają nasi siatkarze. Po przegranej z reprezentacją Iranu biało-czerwoni pokazali, na co ich stać, pokonując Włochów 3:0. Idąc za ciosem, siatkarze rozgromili też drużynę z Wenezueli 3:1. Nic dziwnego, gdy ma się takie wsparcie.

W ostatnich dniach na Twitterze króluje hashtag #GangŁysego, a użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego ustawiają jako profilówki zdjęcie MVP Mistrzostw Świata w siatkówce 2018 wykonane po jednej z wygranych przez polskich siatkarzy akcji. Wystarczyła jedna fota, by Bartosz Kurek stał się gwiazdą sieci.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Gang Łysego - o co chodzi?

Gang Łysego to nic innego jak akcja mająca na celu wesprzeć polskich siatkarzy w Tokio. Jej nazwa powiązana jest z osobą Bartosza Kurka, którego ze względu na fryzurę, a raczej jej brak, nazwano Łysym. Gangiem określani są natomiast pozostali walczący na boisku siatkarze. W zabawę włączyli się również inni sportowcy. Zdjęcie profilowe na Twitterze zmienił między innymi Karol Kłos.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze