Bartosz Kurek

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Gang Łysego - co to jest? O co chodzi w akcji, która trenduje na Twitterze?

2021-09-04 21:01

Internauci po raz kolejny pokazali, że ich kreatywność nie zna granic. W ostatnich dniach najpopularniejszym hasłem na Twitterze jest Gang Łysego. Użytkownicy serwisu wysyłają w świat liczne tweety zawierające ten hashtag, jak również ustawiają jako zdjęcie profilowe wizerunek Bartosza Kurka. O co chodzi? Czym jest Gang Łysego?

Gang Łysego - o co chodzi w akcji, którą zapoczątkowali użytkownicy Twittera? Informacji na ten temat poszukuje coraz więcej osób, które natknęły się na to zabawne hasło. Igrzyska Olimpijskie 2020 trwają w najlepsze, a jedną z największych nadziei na zdobycie medalu dają nasi siatkarze. Po przegranej z reprezentacją Iranu biało-czerwoni pokazali, na co ich stać, pokonując Włochów 3:0. Idąc za ciosem, siatkarze rozgromili też drużynę z Wenezueli 3:1. Nic dziwnego, gdy ma się takie wsparcie.

W ostatnich dniach na Twitterze króluje hashtag #GangŁysego, a użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego ustawiają jako profilówki zdjęcie MVP Mistrzostw Świata w siatkówce 2018 wykonane po jednej z wygranych przez polskich siatkarzy akcji. Wystarczyła jedna fota, by Bartosz Kurek stał się gwiazdą sieci.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Gang Łysego - o co chodzi?

Gang Łysego to nic innego jak akcja mająca na celu wesprzeć polskich siatkarzy w Tokio. Jej nazwa powiązana jest z osobą Bartosza Kurka, którego ze względu na fryzurę, a raczej jej brak, nazwano Łysym. Gangiem określani są natomiast pozostali walczący na boisku siatkarze. W zabawę włączyli się również inni sportowcy. Zdjęcie profilowe na Twitterze zmienił między innymi Karol Kłos.