Czy walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko się odbędzie? Przełomowa decyzja!

i

Autor: Damian Klamka/East News /// CLOUT MMA Czy walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko się odbędzie? Przełomowa decyzja!

PRZEŁOMOWA DECYZJA

Czy walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko się odbędzie? Mamy komentarz federacji!

2024-04-18 11:27

Walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko elektryzuje internautów. Kibice liczą, że do tego starcia faktycznie dojdzie i sami bohaterowie nie będą oszczędzać swoich sił dając mocno wyrównany pojedynek. Rywalizacja w oktagonie skoczka narciarskiego z byłym piłkarzem reprezentacji Polski sprawiłby zapewne, że rekord sprzedaży PPV w Polsce byłby zagrożony. Czy walka Żyła vs Peszko się odbędzie? Jest przełomowa decyzja!

Czy walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko się odbędzie? Pierwsze poważne doniesienia w sprawie tego hitowego zestawienia pojawiły się w czerwcu 2023 roku. W kolejnych miesiącach były reprezentant Polski w piłkę nożną zaczepiał swojego potencjalnego przeciwnika, a ten nie pozostawał mu dłużny. Skoczek narciarski ani razu nie zaprzeczył tym doniesieniom, a wręcz przeciwnie. Przyznał, że słyszał o takiej plotce i zapewnił, że lubi wyzwania. Mówi się o tym, że walka Piotra Żyły ze Sławomirem Peszką miałaby się odbyć w formule bokserskiej, w małych rękawicach. W końcu żaden z tych profesjonalnych sportowców nie ma doświadczenia w MMA. Również to, ile zarobi Piotr Żyła za walkę, a w zasadzie mógłby zarobić, wywołuje duże emocje. Skoczkowi zdecydowanie pozwoliłoby to realizować największe marzenia i żyć w ogromnym spokoju. Mają to być dużo większe pieniądze od tych, które zarobił w ostatnich latach w skokach narciarskich.

Tak mieszka Piotr Żyła z piękną Marceliną Ziętek. Luksus, jasność i góralskie akcenty!

Piotr Żyła rajdowcem | PORANEK Eska

Czy walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko się odbędzie?

Walka Piotr Żyła vs Sławomir Peszko miałaby się odbyć na gali Clout MMA. Kolejna gala odbędzie się 8 czerwca 2024 w katowickim Spodku. Ten termin jest w zasadzie jedynym możliwym, ponieważ skoczek niedługo później rozpocznie przygotowania do zimowego sezonu. Kariery skoczka narciarskiego jeszcze nie zamierza kończyć.

Walka Piotra Żyły w oktagonie jest o tyle możliwa, że zgodę wyraził prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Adam Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty powiedział: Tak, była rozmowa na ten temat z Piotrem. Jako PZN wyraziliśmy zgodę na taką walkę, pod warunkiem że odbędzie się na wiosnę, jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu.

Zdanie na koniec sezonu narciarskiego zabrał sam zainteresowany. Choć początkowo trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich miał patrzeć na to sceptycznie, to ostatecznie wyraził zgodę. Żyła w rozmowie z Eurosportem zdradził: A pozwoli! Nawet się cieszy, że coś będę robił. Pozwolić pozwoli, a czy to wyjdzie, to nie wiadomo, nie mam wszystkiego dogadane.

FAME MMA 21 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 2024?

Żyła vs Peszko: walka - co wiadomo?

Poprosiliśmy federację Clout MMA o aktualizację informacji na ten temat. Czego się dowiedzieliśmy? W zasadzie nic nowego federacja nam nie przekazała.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by ujawniać informacje dotyczące karty walk CLOUT MMA 5. Pracujemy nad przygotowaniem mocnych zestawień i na tym etapie nie możemy ujawniać żadnych informacji na temat negocjacji z potencjalnymi zawodnikami naszej organizacji. Kibice poznają informacje dotyczące pojedynków na CLOUT MMA 5 już niedługo w ramach oficjalnej komunikacji organizacji.