Euro 2024

i

Autor: AKPA Euro 2024 odbywa się w Niemczech.

Mistrzostwa Europy

Czy jest mecz o 3. miejsce na Euro 2024? Jakie są zasady?

2024-06-18 15:57

Trwa Euro 2024. Już wkrótce poznamy nowego Mistrza Europy. Ten zostanie wyłoniony w wielkim finale, w którym zmierzą się dwie najlepsze drużyny. Na dużych turniejach bardzo często przyznawane są też brązowe medale, które trafiają do zdobywców trzeciego miejsca. Czy na Euro 2024 zostanie zorganizowany mecz o 3. miejsce?

Czy na Euro 2024 odbędzie się mecz o 3. miejsce? Za każdym razem, gdy zaczyna się duży turniej piłkarski, kibice zadają sobie to pytanie. Wiele osób nie pamięta, czy na mistrzostwach wciąż rozgrywa się spotkania o brązowy medal. Nikt nie ma wątpliwości, że odbywa się on na mundialu. Każdy wierny fan footballu wie, że wiele lat temu dwa razy po brązowy medal sięgnęła Polska. Aktualnym brązowym medalistą jest Chorwacja, która w Katarze pokonała uznawane za sensację ostatnich MŚ Maroko. Trzecie miejsce przyznawane jest też na Copa America, czyli mistrzostwach Ameryki Południowej. Jak jest na Mistrzostwach Europy? Czy na Euro 2024 będziemy mieli okazję zobaczyć starcie między reprezentacjami, które polegną w półfinałach?

EURO 2024: Ceny na stadionie

Euro 2024 - czy będzie mecz o 3. miejsce?

Dla tych, którzy chcieli zobaczyć mecz o brązowy medal na Mistrzostwach Europy 2024, mamy złe informacje. UEFA zdecydowała, że mecz o 3. miejsce nie zostanie rozegrany. Oznacza to, że obie drużyny, które odpadną w półfinałach, zajmą trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Skąd taka decyzja?

Euro 2024 - dlaczego nie ma meczu o 3. miejsce?

Nie jest to pierwszy raz, kiedy mecz o 3 miejsce nie zostanie zorganizowany na Mistrzostwach Europy. Ta praktyka została zaprzestana już wiele lat temu. Ostatni raz taki mecz odbył się na Euro 1980. Czechosłowacja ograła wtedy Włochy w rzutach karnych wynikiem 9:8. Później zrezygnowano z przyznawania brązowych medali. Dlaczego? UEFA uważa, że mecze o 3. miejsce nie cieszą się zainteresowaniem ani kibiców na miejscu, ani widzów przed telewizorami. Wiele osób mówi też, że na turniejach gra się o puchar i starcia między przegranymi drużynami nie mają sensu.

Listen on Spreaker.