Co to są baraże MŚ 2022? Jakie są zasady i z kim gra Polska?

2021-11-27 18:08
Co to są baraże MŚ 2022? Jakie są zasady i z kim gra Polska?
Autor: Beata Zawadzka/East News Co to są baraże MŚ 2022? Jakie są zasady i z kim gra Polska?

Co to są baraże do mistrzostw świata 2022? Takie pytanie zadają osoby zaciekawione turniejem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski. O co chodzi w barażach? Z kim gra Polska? Jakie są zasady? Przekonajcie się i sprawdźcie garść szczegółów już teraz.

Spis treści

 1. Co to są baraże MŚ 2022? [ZASADY]
 2. Baraże MŚ 2022 - TERMINARZ
 3. Baraże MŚ 2022 - z kim gra Polska?

Co to są baraże MŚ 2022? Jakie są zasady baraży MŚ 2022Z kim gra Polska? Trzy pytania związane z turniejem ostatniej szansy dla dwunastu reprezentacji Europy zyskują na popularności. Baraże MŚ 2022 odbędą się na początku wiosny. Udział weźmie w nich reprezentacja prowadzona przez portugalskiego selekcjonera, Paulo Sousę. To efekt drugiego miejsca w fazie grupowej eliminacji do mundialu w Katarze. Polska nie jest rozstawiona, więc swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. Terminarz baraże MŚ 2022 to w sumie pojedynki półfinałowe i finałowe pojedynku. Po losowaniu wyłoniono trzy czterozespołowe drabinki, a w każdej po dwie rozstawione i nierozstawione drużyny. Zgodnie z regulaminem rozgrywek awans uzyska jeden zespół z trzech drabinek.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2022 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Jan Tomaszewski bezlitośnie uderza w Lewandowskiego i Sousę. Wytacza potwornie ciężkie działa

Co to są baraże MŚ 2022? [ZASADY]

Baraże do MŚ 2022 to ogromne emocje, które zagwarantuje dziesięć drużyn z 2. miejsc fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Dodatkowo w barażach znalazło się miejsce dla dwóch ekip z Ligi Narodów. W każdym z dwóch etapów o zwycięstwie zadecyduje tylko jeden mecz. W pierwszej rundzie będzie on rozegrany na terenie drużyny rozstawionej, a w drugiej rundzie miejsca spotkań zostaną wylosowane. Powstaną trzy grupy po cztery zespoły, które będą tworzyć trzy ścieżki dojścia do mistrzostw świata w Katarze. W każdej grupie odbędą się dwa mecze półfinałowe (pierwsza runda) i jeden mecz finałowy, drugiej rundy. W sumie awans uzyskają trzy najlepsze zespoły z dwunastu, które awansują do baraży

Baraże MŚ 2022 - TERMINARZ

Terminarz Baraży MŚ 2022 wyraźnie pokazuje, że wiosną będziemy przeżywać ogromne emocje. Każde spotkanie, nie tylko te z udziałem reprezentacji Polski, będzie wywoływać dużą ekscytację.

Oto pary baraży MŚ 2022:

Ścieżka A

 • Szkocja - Ukraina: para 1
 • Walia - Austria: para 2
 • Finał: Szkocja/Ukraina - Walia/Austria

Ścieżka B

 • Rosja - Polska: para 1
 • Szwecja - Czechy: para 2
 • Finał: Rosja/Polska - Szwecja/Czechy [Jeśli Polska wygra z Rosją, będzie gospodarzem meczu finałowego]

Ścieżka C

 • Włochy - Macedonia Północna: para 1
 • Portugalia - Turcja: para 2
 • Finał: Włochy/Macedonia Północna - Portugalia/Turcja

Baraże MŚ 2022 - półfinały: 24 i 25 marca 2022

Baraże MŚ 2022 - finały: 28 i 29 marca 2022

Baraże MŚ 2022 - z kim gra Polska?

Z kim gra Polska w barażach 2022? Mecz o być albo nie być na mistrzostwach świata rozegramy przeciwko rozstawionej ekipie. Poznamy ją 26 listopada około godziny 17:00.

 • Mecz Rosja - Polska 24.03.2022
Sonda
Czy Polska zagra na mundialu w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze