Autor: FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News Christian Eriksen reanimowany na boisku. DRAMAT w meczu Dania - Finlandia 12.06.2021

Christian Eriksen reanimowany. DRAMAT w meczu Dania - Finlandia 12.06.2021

2021-06-12 20:08

Grupowy mecz Euro 2020 Dania - Finlandia został przerwany po zasłabnięciu piłkarza Christiana Eriksena. Co się stało na boisku 12 czerwca 2021? Co ze zdrowiem Eriksena? Mamy najnowsze informacje!

Dania - Finlandia na Euro 2020 to jeden z trzech meczów dnia. Piłkarze Danii kontrolowali grę i zgodnie z przewidywaniami ekspertów dyktowali tempo. Po wielu znakomitych akcjach chwilę przed końcem pierwszej połowy doszło do tragicznych scen. Czekający na piłkę Christian Eriksen niespodziewanie osunął się na nogach i nieprzytomny upadł na murawę. Błyskawicznie na murawie pojawiły się służby, które rozpoczęły reanimację piłkarza. Medycy masowali serce zawodnika i próbowali przywrócić funkcje życiowe. Reanimowanego przez 10 minut Eriksena zabrano na noszach poza teren stadionu. Mecz Dania - Finlandia 2021 został przerwany. Spiker na stadionie Parken powiedział, żeby publiczność pozostała na trybunach. Po godzinie 20:00 zapadała decyzja, że mecz zostanie dokończony. To efekt ustaleń obu reprezentacji.

[NEWS AKTUALIZOWANY]

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.

Christian Eriksen - stan zdrowia

Jaki jest stan zdrowia Christiana Eriksena? Duńska telewizja DR1 podała informację iż funkcje życiowe po ataku serca zostały przywrócone. Jego stan został ustabilizowany. Piłkarza przetransportowano do szpitala. Wiadomość potwierdził agent Eriksena, Martin Schoots. Przy zawodniku jest jego kobieta życia i ojciec. W sieci pojawiło się zdjęcie pokazujące, że piłkarz odzyskał przytomność.

Christian Eriksen - co się stało?

Erkisen powracał z akcją, którą przeprowadzała reprezentacja Danii i niespodziewanie padł na murawę. Piłkarz, według duńskiej telewizji, doznał ataku serca. Oto jak wyglądała ta tragiczna sytuacja: