Błachowicz - Adesanya: WYNIK WALKI 7.03.2021. Czy BŁACHOWICZ wygrał na UFC 259?

2021-03-07 9:31 Rafał Wróblewski PAP
Błachowicz - Adesanya: WYNIK WALKI 7.03.2021. Czy BŁACHOWICZ wygrał na UFC 259?
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Błachowicz - Adesanya: WYNIK WALKI 7.03.2021. Czy BŁACHOWICZ wygrał na UFC 259?

Jan Błachowicz - Israel Adesanya to walka wieczoru na UFC 259 w Las Vegas. Polski zawodnik, mistrz świata federacji, po raz pierwszy stanął do obrony pasa kategorii półciężkiej. Kto wygrał na UFC 259? Czy Jan Błachowicz wygrał z Israelem Adesanya? Przekonajcie się i sprawdźcie wynik walki.

Błachowicz - Adesanyawynik walki 7.03.2021. Zastanawiacie się, kto wygrał na UFC 259? Czy BŁACHOWICZ wygrał z Adesanya? Nic dziwnego, że szukacie odpowiedzi na te pytania. W końcu sympatyczny Cieszyński Książę powrócił do oktagonu, by obronić pas federacji w wadze półciężkiej. Zdobył go we wrześniu 2020 roku. Rywalem Polaka był charyzmatyczny Israel Adesanya. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej, który szuka nowych wyzwań w wyższej dywizji, zdominowanej przez Polaka. Adesanya mógł się pochwalić bilansem dwudziestu starć, z czego aż piętnąscie zakończył przed czasem. Natomiast Jan Błachowicz miał statystykę 35 walk, w tym 27 zwyciężonych.

Jan Błachowicz - Israel Adesanya TRANSMISJA NA ŻYWO. Gdzie obejrzeć UFC 259 live za darmo?

PIEKIELNIE DROGIE auto WOJTKA GOLI z FAME MMA na parkingu w Łodzi

Błachowicz - Adesanya: wynik walki 7.03.2021

Jan Błachowicz - Israel Adesanya to walka wieczoru 7.03.2021 na gali UFC 259. Po siedmiu miesiącach od zdobycia pasa, Polak zgodził się na podjęcie wyzwania, jakie rzucił mu Nigeryjczyk mieszkający na co dzień w Nowej Zelandii. 

Jaki jest wynik walki Błachowicz - Adesanya? Jan Błachowicz wygrał na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walk. To był pojedynek wieczoru gali UFC 259 w Las Vegas.

Błachowicz - Adesanya: walka 7.03.2021

Nigeryjczyk, który króluje w wadze średniej i specjalnie na ten pojedynek przeniósł się do wyższej kategorii, w pierwszej rundzie nie pokazał przewagi szybkości, której można się było spodziewać. Walka toczyła się w stójce i Błachowicz wyprowadził kilka celnych ciosów.

W połowie drugiej rundy Błachowicz próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Adesanya skutecznie się wybronił. Nigeryjczyk próbował walczyć w dystansie, ale więcej celnych ciosów wyprowadzał Polak.

W trzeciej rundzie inicjatywę miał Adesanya, a Błachowicz starał się odpowiadać ciosami w klinczu. Nie potrafił jednak wykorzystać przewagi wagowej i nie był w stanie sprowadzić walki do parteru. Te próby kosztowały go sporo siły, bo po tym starciu ciężko oddychał.

 W kolejnej rundzie Polak sprowadził walkę do parteru. To w tym elemencie miał przeważać nad rywalem, który zdecydowaną większość swoich poprzednich walk prowadził i wygrywał w „stójce”. W parterze przewagę miał polski zawodnik, ale nie zdołał rozstrzygnąć walki na swoją korzyść.

Fame MMA 9 WYNIKI wszystkich WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 9?

 W połowie piątej, ostatniej rundy „Cieszyński książę” ponownie sprowadził pojedynek do parteru i ponownie miał inicjatywę. Nigeryjczyk ograniczał się do obrony, ale w ostatnich sekundach zainkasował kilka mocnych ciosów.

 Ostatecznie o zwycięstwie Polaka zadecydowali sędziowie.

 W Ultimate Fighting Championship Błachowicz występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 28-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 11-5. Adesanya natomiast poniósł pierwszą porażkę po 20 zwycięstwach.

Z Las Vegas Marcin Cholewiński (PAP)

Najnowsze