Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie? Z kim gra Polska? [ZASADY]

i

Autor: Beata Zawadzka/East News Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie? Z kim gra Polska? [ZASADY]

Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie? Z kim gra Polska? [ZASADY]

2021-11-26 17:30

Kiedy losowanie baraży MŚ 2022? Z kim i kiedy zagra Polska? Ostatnia szansa dla naszej reprezentacji, by zagrać na mistrzostwach świata zbliża się wielkimi krokami. Piłkarze Paulo Sousy po trudnej przeprawie w eliminacjach, nie chcą zawieść kibiców i udowodnić, że w tym zespole tkwi prawdziwa siła.

Spis treści

 1. Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie?
 2. Baraże MŚ 2022 - z kim gra Polska?

Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie? Zastanawiacie się, kiedy losowanie baraży 2022? Arcyważną kwestią jest to, z kim zagra Polska 2022. Pierwsze mecze w nowym roku odbędą się w ramach walki o bilet i grę na mistrzostwach świata w Katarze. Piłkarze prowadzeni przez portugalskiego selekcjonera, Paulo Sousę, zajęli drugie miejsce w eliminacyjnej grupie, co uprawnia ich do gry w półfinale baraży. Cel minimum został osiągnięty aczkolwiek w całej historii pojawia się duży minus, który wytykają kibice. Niewątpliwie jest on związany z tym, że biało-czerwoni, w wyniku porażki z Węgrami nie zagrają na własnym stadionie. Polska rozegra swoje starcie na wyjeździe i występuje duże prawdopodobieństwo, iż będzie to teoretycznie mocniejszy rywal. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o baraże 2022? Kiedy losowanie?

MŚ Katar 2022 - GRUPY, DATA, POLSKA, MIEJSCE, TERMINARZ. Kiedy i gdzie są mistrzostwa?

Jan Tomaszewski bezlitośnie uderza w Lewandowskiego i Sousę. Wytacza potwornie ciężkie działa

Baraże MŚ 2022 - kiedy losowanie?

Pierwszy etap eliminacji do mistrzostw świata 2022 zakończył się w połowie listopada. Już wiemy, które drużyny uzyskały bezpośredni awans na turniej, który odbędzie się pod koniec przyszłego roku w grudniu. Pięć najlepszych ekip, które zajęły drugie miejsce w grupie zagrają na własnym stadionie. Kolejnych pięć reprezentacji, z drugich miejsc, powalczy na wyjeździe. Do drużyn z eliminacji dołączą zespoły z Ligi Narodów. Kto z kim zagra? Dowiemy się 26 listopada 2021 o godzinie 16:30. Losowanie odbędzie się w Zurychu.

Baraże MŚ 2022 - z kim gra Polska?

Z kim gra Polska? Baraże MŚ 2022 to już ostatnia droga, by zakwalifikować się do turnieju, w którym biorą udział najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu. Ostatecznie piłkarze Paulo Sousy w półfinałowym spotkaniu baraży mogą zagrać z rodzimą dla selekcjonera Portugalią, Włochami, Szkocją, Rosją, Walią lub Szwecją, z którą przegraliśmy na Euro 2020. Co ważne, w ramach baraży nie ma meczów rewanżowych. Baraże MŚ 2022 odbędą się pod koniec marca 2022 roku: półfinały 24 i 25 marca, a finały 28 i 29 marca.

Oto pary baraży MŚ 2022:

Ścieżka A

 • Szkocja - Ukraina: para 1
 • Walia - Austria: para 2
 • Finał: Szkocja/Ukraina - Walia/Austria

Ścieżka B

 • Rosja - Polska: para 1
 • Szwecja - Czechy: para 2
 • Finał: Rosja/Polska - Szwecja/Czechy [Jeśli Polska wygra z Rosją, będzie gospodarzem meczu finałowego]

Ścieżka C

 • Włochy - Macedonia Północna: para 1
 • Portugalia - Turcja: para 2
 • Finał: Włochy/Macedonia Północna - Portugalia/Turcja
Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ w Katarze?