Baraże do MŚ 2022 - co to jest, kto gra, kiedy mecze i o co chodzi? Czym są baraże?

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Baraże do MŚ 2022 - co to jest, kto gra, kiedy mecze i o co chodzi? Czym są baraże?

Baraże do MŚ 2022 - co to jest, kto gra, kiedy mecze i o co chodzi? Czym są baraże?

2021-11-25 11:00

Baraże do MŚ 2022 to dla wielu ekip ostatnia deska ratunku, w walce o występ na mistrzostwach świata w Katarze. Taki sposób rozgrywania meczów ma swoich zwolenników, ale również przeciwników. Kiedy są mecze w MŚ 2022? Kto gra w barażach? Czym są? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów w jednym miejscu.

Spis treści

 1. Baraże do MŚ 2022 - co to jest?
 2. Baraże do MŚ 2022 - kto gra?
 3. Baraże do MŚ 2022 - kiedy mecze?

Baraże do MŚ 2022 - co to jest, kto gra, kiedy mecze i o co chodzi? Zastanawiacie się, czym są baraże MŚ 2022? Jeśli szukacie odpowiedzi na te wszystkie pytania to dobrze trafiliście, bo podrzucamy je w tym miejscu. Niewątpliwie baraże MŚ 2022 to swego rodzaju ostatnia deska ratunku, by reprezentacje miały możliwość zagrać na mundialu w Katarze. Początkowo były nadzieje, że reprezentacja Polski uniknie tej drogi i swobodnie awansuje do wielkiego turnieju. Nawet remis z faworytem naszej eliminacyjnej grupy, czyli Anglią, niewiele pomógł. Przeszkodził natomiast remis z Węgrami, w pierwszej kolejce oraz przegrana z Anglią w pierwszym starciu na Wembley w Londynie. Jak wyglądają baraże MŚ 2022?

Baraże MŚ 2022 - TABELA, ZASADY, TERMINARZ, LOSOWANIE

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Baraże do MŚ 2022 - co to jest?

Baraże do MŚ 2022 to w sumie mecze z udziałem dziesięciu drużyn, które zajęły 2. miejsca w eliminacjach do mistrzostw świata Katar 2022, a także dwaj zwycięzcy Ligi Narodów, którzy nie awansowali do turnieju z pierwszego miejsca w grupie. W każdej z dwóch rund o zwycięstwie zadecyduje tylko jeden mecz. W pierwszej rundzie będzie on rozegrany na terenie drużyny rozstawionej, a w drugiej rundzie miejsca spotkań zostaną wylosowane. Powstaną trzy grupy po cztery zespoły, które będą tworzyć trzy ścieżki dojścia do mistrzostw świata w Katarze. W każdej grupie odbędą się dwa mecze półfinałowe (pierwsza runda) i jeden mecz finałowy, drugiej rundy. W sumie awans uzyskają trzy najlepsze zespoły z dwunastu, które awansują do baraży

Baraże do MŚ 2022 - kto gra?

Baraże MS 2022 rozgrywane będą w systemie pucharowym. Sześć najlepszych drużyn, z najlepszymi wynikami w eliminacjach, będzie rozstawionych. Kolejność w drabince turnieju będzie jednak losowa. Do nich zostanie dolosowanych pozostałych sześć zespołów. Jakie reprezentacje będą grać w barażach o bilet na mistrzostwa świata w Katarze 2022? Komplet ekip poznaliśmy 15 listopada 2021. 

Drużyny rozstawione:

 • Portugalia (grupa A)

 • Szwecja (grupa B)

 • Włochy (grupa C)

 • Szkocja (grupa F)

 • Rosja (grupa H)

 • Walia (grupa E)

Drużyny nierozstawione:

 • Turcja (grupa G)
 • Ukraina (grupa D)
 • Polska (grupa I)
 • Macedonia Północna (grupa J)
 • Austria (Liga Narodów)
 • Czechy (Liga Narodów)

Baraże do MŚ 2022 - kiedy mecze?

Kiedy mecze w barażach MŚ 2022? Mecze półfinałowe odbędą się 24-25 marca, a mecze finałowe 28-29 marca 2022 roku.

Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ Katar 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE