Adamek - Khalidov: WYNIK walki na KSW Epic 2024. Kto wygrał Khalidov czy Adamek?

i

Autor: KSW

STARCIE LEGEND

Adamek - Khalidov: WYNIK walki na XTB KSW Epic 2024. Kto wygrał Khalidov czy Adamek?

2024-02-25 9:02

Wynik walki Adamek vs Khalidov 2024 - kto wygrał na KSW? Kilka tygodni zapowiedzi, odliczania i oczekiwania kibiców aż w końcu przyszedł ten moment. Czas konfrontacji dwóch legend sportów walki. Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądała walka Adamek vs Khalidov lub szukacie odpowiedzi na pytanie, kto wygrał Khalidov czy Adamek, to dobrze trafiliście. Opis starcia, a także wypowiedzi zawodników po pojedynku podrzucamy na naszej stronie!

Spis treści

  1. Adamek - Khalidov: wynik walki na XTB KSW Epic 2024
  2. Adamek - Khalidov: wywiady po walce na XTB KSW Epic 2024
  3. Adamek - Khalidov: walka KSW Epic 2024

Adamek - Khalidovwynik walki na XTB KSW Epic 2024 jest zaskoczeniem, czy jednak zwyciężył faworyt publiczności? Tym był pięściarska legenda ringów, ale to za królem MMA przemawiała szybkość oraz umiejętność zadawania niespodziewanych ciosów. Mamed słynie przecież z nokautów, których najlepsi rywale się nie spodziewali. Tu jednak wiele jego atutów zostało odebranych, bo panowie umówili się na pojedynek w formule bokserskiej, w dużych rękawicach. Wynik walki Adamek vs Khalidov 2024 jest swego rodzaju odpowiedzią na pytanie, w jakiej formie jest Góral, który wchodzi zawsze do walki przy hicie Funky Polaka. Dwukrotny mistrz świata lada chwila ma stoczyć poważny pojedynek na jednej z gal freak-fightowych i wiele osób wątpiło w jego dobrą dyspozycję. Tym bardziej, że ostatni pojedynek stoczył w 2018 roku. Jak spisał się po powrocie?

XTB KSW Epic 2024 - WYNIKI wszystkich walk NA ŻYWO. Kto wygrał Adamek vs Khalidov?

FAME MMA 21 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 2024?

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"

Adamek - Khalidov: wynik walki na XTB KSW Epic 2024

Wynik walki Adamek vs Khalidov 2024 ciekawi tych, którzy z różnych powodów nie mogli oglądać pojedynku legend. Były na imprezie, wybrały inną rozrywkę lub po prostu nie wykupiły pakietu PPV. To ostatnia walka na gali XTB KSW Epic w Gliwicach, więc panowie wyszli do oktagonu po godzinie 23:00. Jak wyglądała walka?

  • Adamek vs Khalidov: RUNDA 1

Walka zaczęła się od badania z obu stron. Panowie cały czas zmieniali pozycję. Adamek wywierał pressing, a Khalidov był na biegu wstecznym w pierwszych kilkudziesięciu sekundach. Adamek spychał swojego rywala lewą ręką i szukał ciosów na korpus. Mamed Khalidov był cierpliwy, a dwukrotny mistrz świata nieco wolniejszy od przeciwnika. Na 1-minutę do końca pierwszej rundy trafił Khalidov i zachwiał się na nogach Adamek, ale szybko jednak wrócił do siebie. Wyrównana runda, ale widać było, że dynamiczniejszy jest Khalidov, który orbitował i atakował rywala.

  • Adamek vs Khalidov: RUNDA 2

Druga runda zaczęła się od zmian pozycji z obu stron. Tomek Adamek lewą ręką dystansował Mameda Khalidova, szukając miejsca na uderzenie prawą ręką. W połowie drugiej rundy znalazł i zaskoczył przeciwnika. Uśmiechnięty Khalidov cały czas prowokował Adamka. Na 30 sekund przed końcem Mamed instynktownie chwycił za nogi Tomka i powalił go na deski. Sędzia odjął punkt mistrzowi MMA.

  • Adamek vs Khalidov: RUNDA 3

Trzecia z sześciu rund zaczęła się od zejścia Khalidova i celnego uderzenia prawym. Cały czas zmienia pozycje Khalidov próbując namieszać w głowie swojego rywala. Adamek jednak mocno skupiony, nie ryzykował, zatrzymywał się, cofał i sygnalizował ruch. W połowie trzeciej rundy mieliśmy kilka ciosów z obu stron. Skuteczniejszy był jednak Khalidov a bardziej zmęczony Góral. Na 30 sekund przed końcem seria ciosów ze strony Khalidova, na pewno zrobiła wrażenie na Adamku. Pod koniec rundy sporo ciosów zainkasował Góral, ale wytrwał! Mamed powiedział do swojego narożnika, że bardzo boli go prawa ręka. Zdecydowano się zakończyć pojedynek

  • Tomek Adamek wygrał przez kontuzję Mameda Khalidova!

Adamek - Khalidov: wywiady po walce na XTB KSW Epic 2024

Tomek Adamek: - Wejście do klatki było czymś niesamowitym. Robota zrobiona, dziękuję widzom, że mi kibicowali, pozdrawiam Was. Było to coś nowego dla mnie. Trenowaliśmy w mniejszej klatce, nigdy nie wiedziałem, co Mamed zrobi. To jest zawodnik MMA, wiedzieliśmy, że może zmieniać pozycję. Tutaj parę chwil było chaotycznych, ale Adamek sobie powolutku radzi. Jak jest speed, to wygrywam swoje walki, a jak była lipa, to przegrywałem. Coś tam się szykuje, jest przyszykowane, ale muszę porozmawiać z żoną, bo mnie nie chce samego puszczać do Polski.

Mamed Khalidov: - Ręka była wcześniej rozwalona, ale myślałem, że jak dobrze ją zabandażujemy, to będzie dobrze. Poszedłem w wymiany i się stało. Przepraszam, że zawiodłem dzisiaj. Zawiodła dzisiaj ręka. Nie chciałem bez ręki kontynuować. Nie jestem Tomkiem Adamkiem. Porwałem się, chciałem spróbować, spróbowałem. W drugiej rundzie odruchowo poderwałem nogę Tomka. Miał Tomek problemów z szybkością. Może kolejna walka w MMA. Ręka mnie zawiodła, w MMA bym szukał innego rozwiązania. W boksie bez ręki nic nie zrobisz.

Adamek - Khalidov: walka KSW Epic 2024

Mamed Chalidow to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Chalidow od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Teraz wejdzie jednak do zupełnie nowego dla siebie świata pięściarstwa.

Dzisiaj wchodzę do innego świata. Wchodzę do boksu, czuję ten dreszczyk i on jest przyjemny, przyznaje Mamed. Wracamy do korzeni konfrontacji sztuk walki. Taka była idea. Ja się tym jaram. Jestem bardzo mocnym underdogiem i każdy się zastanawia, po co ja to robię? To właśnie jest bardzo ciekawe. A może zaskoczę? Nie wchodzę w wymiany, mam swój styl i wydaje mi się, że ten styl nie będzie Tomkowi pasował.

Tomasz Adamek jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral" w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Przed starciem z Chalidowem Adamek zapowiada, że chce dać fanom świetną walkę.

Wiadomo, że pewnie będę faworytem, ale Mamed na pewno będzie bardzo dobrze przygotowany, bo też jest pracuś. Zwycięży głowa. Zwycięży ten, kto jest mądrzejszy, inteligentniejszy w ringu. Trzeba się bić, trzeba się lać, żeby kibice bili brawo i byli zadowoleni. Wtedy będą mówić, że ten stary Adamek jeszcze potrafi się bić. Tego bym sobie życzył. Jak jestem szybki, to wiem, że mnie nikt nie pokona. Mamed też ma serducho do walki. Będzie świetny pojedynek, powiedział Adamek.

Listen on Spreaker.