Sportowcy

Adam Kszczot to wielokrotny medalista! Kim jest lekkoatleta? Oto najważniejsze informacje

2024-02-01 15:34

Adam Kszczot to sportowiec, który zapewniał polskim kibicom wiele emocji na międzynarodowych rozgrywkach lekkoatletycznych. Odnosił sukcesy w biegu na 800 metrów. Po latach pracy postanowił zrezygnować z kariery i skupić się na życiu prywatnym. Teraz będzie uczestnikiem programu "Taniec z gwiazdami". Co warto o nim wiedzieć?

Adam Kszczot to lekkoatleta, który odnosił spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jako reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy. Pojechał także na Letnie Igrzyska Olimpijskie. Osoby, które nie interesują się sportem, mogą jednak nie wiedzieć, kim jest Adam Kszczot. Jakie osiągnięcia ma na swoim koncie? Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Internauci szukają odpowiedzi na te pytania. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje na temat mężczyzny.

Taniec z gwiazdami 2024 - oficjalna lista uczestników. Kto wystąpi w programie?

Adam Kszczot - wiek

Adam Kszczot urodził się 2 września 1989 roku w Opocznie. W 2023 skończył 34 lata.

Adam Kszczot - wzrost

Z dostępnych informacji wynika, że lekkoatleta ma 178 centymetrów wzrostu.

Adam Kszczot: Kończę karierę, bo tęsknota za rodziną mnie ogranicza

Adam Kszczot - żona

Żoną Adama Kszczota jest Renata Kszczot. Ślub wzięli w 2014 roku.

Adam Kszczot - dzieci

Adam i Renata mają dwoje dzieci. W 2017 roku urodził się ich syn Ignacy. Dwa lata później na świat przyszła córka Marianna.

Adam Kszczot - maraton

Po zakończeniu kariery Adam Kszczot postanowił spróbować swoich sił w maratonie. W 2023 roku zadebiutował na zawodach w Nowym Jorku.

Adam Kszczot - mistrzostwa Europy

Adam Kszczot trzy razy zdobył złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. W biegu na 800 metrów triumfował w 2014, 2016 i 2018 roku.

Adam Kszczot - koniec kariery

Adam Kszczot zdecydował się na zakończenie kariery w 2022 roku. Początkowo chciał zrobić to po halowych mistrzostwach świata w Belgradzie. Nie pojechał, ponieważ nie przyjął na czas drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Z powodów zdrowotnych nie wystąpił też na mistrzostwach Polski oraz na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na bieżnię już nie wrócił.

Adam Kszczot - Taniec z gwiazdami

W 2024 roku Adam Kszczot został uczestnikiem nowej edycji programu "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami".

Adam Kszczot - Instagram

Adam Kszczot jest aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie można go znaleźć pod nazwą @adam_kszczot.