Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (24.10.2023)

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Piłkarze Lecha Poznań podczas meczu z Jagiellonią Białystok przy Bułgarskiej

Remis rzutem na taśmę w meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Kolejorz zaprzepaścił prowadzenie

Zdecydowane zwycięstwo i dominacja Lecha Poznań w pierwszej połowie meczu z Jagiellonią Białystok. W drugiej połowie Kolejorz poradził sobie o wiele gorzej i ostatecznie zremisował 3:3. Do tego wyniku doszło w doliczonym czasie gry.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Relacja z meczu PKO BP Ekstraklasy

Po pierwszej połowie meczu wydawało się, że Lech Poznań w meczu z Jagiellonią Białystok dominował bardzo mocno. Wydawało się, że wynik jest już przesądzony. Wynik otworzył Kolejorz już w drugiej minucie meczu dzięki bramce Adriela Ba Loua. Druga bramka padła przed gwizdkiem kończącym 1. połowę spotkania. W 43. minucie do bramki trafił Mikael Ishak.

Jak przebiegła druga połowa spotkania Lech - Jagiellonia?

W 51. minucie Lech Poznań powiększył bramkowy stan posiadania na 3:0 po bramce Adriela Ba Loua. Dwie minuty później Jagiellonia odpowiedziała golem strzelonym przez Kristoffera Hansena. Drugą bramkę dla Jagielloni w 66. minucie strzelił Mateusz Skrzypczak. Rzutem na taśmę, z rzutu karnego w 96. minucie spotkania bramkę wyrównującą dla Jagielloni strzelił Bartłomiej Wdowik.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 3:3 (2:0)

• 2' - Adriel Ba Loua (1:0)
  • 43' - Mikael Ishak (2:0)
  • 51' - Adriel Ba Loua (3:0)
  • 54' - Kristoffer Hansen (3:1)
  • 66' - Mateusz Skrzypczak (3:2)
  • 96' - Bartłomiej Wdowik (K) (3:3)

Po meczu Lech utrzymał się na 3. miejscu w tabeli, Jagiellonia awansowała na pozycję lidera tabeli PKO BP Ekstraklasy.