kot na drodze

i

Autor: pixabay.com

Zwierzęta

Co zrobić gdy znajdziesz martwego kota na ulicy? Odpowiedź jest prosta

Niestety widok martwego zwierzęcia nie należy do najprzyjemniejszych. Chwila uspokojenia pozwoli nam do dalszych działań. Nie każdy nie zawsze wie co w takiej sytuacji należy zrobić. Co zrobić gdy znajdziesz martwego kota na ulicy? Gdzie zgłosić martwego kota? W naszym materiale znajdziecie odpowiedź.

Nie tylko podczas pięknej pogody można natknąć się na martwe zwierzę. Taki widok niestety może towarzyszyć nam podczas podróży ulicami miast czy na drogach szybkiego ruchu. Niekiedy jest to także autostrada, ale ze względu na szybką prędkość możemy po prostu tego nie zauważyć. Powodów znalezienia martwego zwierzęcia może być kilka, np. potrącenie, upał lub starość.

Ranne zwierzę przy drodze - co robić? W tle grzywna

Potrąciłeś zwierzę i nie wiesz co robić? Oto wskazówki, które pomogą uniknąć grzywny. Jeśli potrąciłeś zwierzę należy to zgłosić to do odpowiednich służb. W pierwszej kolejności zadbaj o zabezpieczenie miejsca zdarzenia - postaw trójkąt ostrzegawczy i włącz światła awaryjne. Następnie skontaktuj się ze służbami pod numerem alarmowym 112 lub 997. Warto także powiadomić lokalne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Policja przyjedzie na miejsce zdarzenia oraz powiadomi odpowiednie służby weterynaryjne. Jeśli będzie taka potrzeba zostanie podjęte leczenie zwierzęcia lub w najgorszym przypadku jego uśpienie.

Co to za zwierzę? Zaniepokoiło bydgoskie łabędzie

W żadnym wypadku nie wolno dotykać zwierzęcia, ani podejmować próby przetransportowania go do weterynarza. W konsekwencji może to narazić nas na niebezpieczeństwo, zwierzę może stać się agresywne. Pamiętajmy także o zagrożeniu epidemiologicznym.

Nie udzielisz zwierzęciu pomocy zapłacisz wysoką grzywnę

Pamiętajmy, że w przypadku potrącenia zwierzęcia musimy powiadomić o tym służby. Ucieczka z miejsca zdarzenia może zostać surowo ukarane. Za zostawienie rannego zwierzęcia przy drodze grozi kara w wysokości 5 tysięcy złotych, a nawet kara aresztu.

Martwy kot na ulicy - co robić

Jeśli zauważymy martwego kota na ulicy lub na naszym osiedlu także powinniśmy poinformować służby pod nr tel. 112 lub 997. Do informowania o takim zdarzeniu zachęca także straż miejska, pod numerem telefonu 986. W niektórych miastach martwe zwierzęta można zgłaszać także do Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się uratować dzikie zwierzę?