Ciekawostki

To 10 najważniejszych liczb dla Zielonej Góry. Nawet rodowici mieszkańcy nie znają ich wszystkich! [galeria]

Zielona Góra dzieli wraz z Gorzowem Wielkopolskim miano woj. lubuskiego. Ziemia Lubuska obfituje w piękne malownicze miejsca. A o Zielonej Górze jest głośno nie tylko za sprawą Winobrania. Czym jeszcze może się pochwalić to miasto? Oto 10 najważniejszych liczb dla Zielonej Góry. Znałeś je wszystkie?

Zielona Góra położona jest w woj. lubuskim. To tutaj od kilkudziesięciu lat odbywa się Największe Święto Wina w Polsce. To stąd także pochodzi wiele kabaretów. Te kabarety pochodzą z lubuskiego! Sprawdź czy ich wszystkich znasz. A nazwa zielonogórskiego zagłębia kabaretowego zostało stworzone przez Piotra Bałtroczyka, jest to środowisko artystyczne zrzeszające zielonogórskie kabarety.

Ukwiecona Zielona Góra - miasto kupiło chryzantemy od lokalnych sprzedawców

Zielona Góra stawia na inwestycje 

Zielonogórzanie zmagają się w ostatnich miesiącach z wieloma remontami czy budowami. Oznacza to, że miasto wciąż się rozwija. Pojawił się najnowszy raport, który przedstawił polskie miasta w latach 2020-2022. Ile na inwestycje wydano w Zielonej Górze? Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało kolejny ranking pt. "Wydatki inwestycyjne samorządów", który dotyczy okresu 2020-2022. Zielona Góra znalazła się dopiero na 14. miejscu z kwotą 1348,64 zł pod względem średnich wydatków majątkowych per capita 2020-2022. Dla porównania jeszcze w latach 2019-2021 Zielona Góra zajęła 16. miejsce, w latach 2018-2020 13. miejsce, a w latach 2017-2019 7. miejsce. 

10 najważniejszych liczb dla Zielonej Góry. O tym mogłeś nie wiedzieć

W naszej galerii przygotowaliśmy 10 najważniejszych liczb dla Zielonej Góry. Sprawdź i przekonaj się czy o wszystkich wiedziałeś.

Lubuskie. Przyporządkuj zabytek do miasta. Sprawdź się w prostym quzie. Prawdziwy Lubuszanin zdobędzie 10 punktów

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Willa Emila Kollatschny’ego widoczna na zdjęciu?
Willa Emila Kollatschny’ego w Drezdenku