Ciekawostki

To najpopularniejsze miejscowości w Lubuskiem. Zebrały tysiące fanów w sieci! [galeria]

Województwo lubuskie to prawdziwy skarb dla miłośników historii, kultury i przyrody. Każde z miast ma swój niepowtarzalny urok i wiele do zaoferowania turystom i przede wszystkim mieszkańcom. Które lubuskie miasto cieszy się największą popularnością? Można to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Sprawdziliśmy ile fanów zebrały w sieci, na Facebooku profile lubuskich miast zebrały tysiące fanów.

Województwo lubuskie ma wiele ciekawostek

Na terenie województwa lubuskiego znajduje się nie tylko wiele jezior, ale także zabytków, które przyciągają wiele turystów. Powierzchnia Lubuskiego wynosi 13 987,93 km kwadratowych. Aktualnie województwo lubuskie podzielone jest na 12 powiatów, na 2 miasta na prawach powiatu oraz 82 gminy.

Miasta na prawach powiatu w Lubuskiem: 

  • Zielona Góra
  • Gorzów Wielkopolski

Najpopularniejsze miasta w Lubuskiem. Może mieszkasz w jednym z nich

Lokalni patrioci na pytanie dotyczące, które miasto jest najpopularniejsze w Lubuskiem bez problemu mogą wskazywać obie stolice województwa. Jednak czy faktycznie tak jest? A może na przodzie górują inne mniejsze miasta? Ile fanów lubuskie miasta zebrały w sieci? Dwa z nich mają po kilkadziesiąt tysięcy polubień na profilu na Facebooku. W naszej galerii znajdziecie liczby polubień, które zostały zaktualizowane 7 stycznia 2024 r. 

Które miasta w województwie lubuskim są najpopularniejsze? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii

Lubuskie. Przyporządkuj zabytek do miasta. Sprawdź się w prostym quzie. Prawdziwy Lubuszanin zdobędzie 10 punktów

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Willa Emila Kollatschny’ego widoczna na zdjęciu?
Willa Emila Kollatschny’ego w Drezdenku