Kolej odwołała część pociagów. Na odcinku Leszno-Stare Bojanowo woda podmywa tory

i

Autor: hak

Komunikacja

Uruchomienie Kolei Lubuskiego Trójmiasta coraz bliżej. Jak pojadą pociągi. Trasa

Lubuskie Trójmiasto ponownie daje o sobie znać. Tym razem w ważnej kwestii, ponieważ wielu Lubuszan od dawna czeka na tę inwestycję. Te miasta stowarzyszenia zostaną połączone koleją. Jak pojadą pociągi Lubuskiego Trójmiasta? Znamy trasę.

Lubuskie Trójmiasto - o co chodzi?

Lubuskie Trójmiasto zrzesza kilka gmin województwa lubuskiego. Głównym celem utworzenia tego stowarzyszenia jest inwestowanie i rozwijanie naszego regionu. W 2023 r. z pomysłu Zielonej Góry, Sulechowa oraz Nowej Soli powstało Lubuskie Trójmiasto. Porozumienie o współpracy zostało podpisane 7 kwietnia 2004 r. W 2020 roku został powołany nowy Zarząd i tym samym zostały włączone kolejne gminy w naszym regionie, by można było pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej. Utworzono wówczas Zielonogórsko-Nowosolski Obszar Funkcjonalny, dzięki czemu można nadal korzystać z dofinansowań UE w latach 2021-2027. Inicjatorzy Lubuskiego Trójmiasta stawiają także na rozwój komunikacyjny. Jak poinformowano w mediach społecznościowych trwają prace związane z przygotowaniami do powstania Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Lubuskiego Trójmiasta (SKALT). Jak pojadą pociągi?

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie

Lubuskie Trójmiasto - SKALT. Jak pojadą pociągi w Lubuskiem?

Stowarzyszenie „Lubuskie Trójmiasto” poinformowało w mediach społecznościowych, o tym że rozpoczęto przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie Studium Wykonalności projektu SKALT. Współpraca gmin wchodzących w skład Lubuskiego Trójmiasta oraz Zielonej Góry zaowocuje w przyszłości powstanie linii kolejowej Sulechów – Zielona Góra - Nowa Sól z dwoma nowymi przystankami Nowa Sól Strefa Północ i Nowa Sól Strefa Południe. Zostanie także wybudowany tunel i przejście pieszo – rowerowe. Skąd na to pieniądze? Jak dalej czytamy w komunikacie "źródłem finansowania tego ogromnego, wartego ponad 500 milionów złotych projektu mają być środki centralne w ramach nowej perspektywy unijnej".

Lubuskie Trójmiasto - SALT

i

Autor: Facebook Lubuskie Trójmiasto

Zobacz też: To są najbrzydsze dworce kolejowe w Polsce. Ich brzydota powala na kolana

Sonda
Czy Lubuskie Trójmiasto powinno nadal pomagać w rozwoju województwa lubuskiego?