Hong Kong

i

Autor: Pexels

Turystyka

Wybrano najdroższe miasto dla emigrantów. Od lat utrzymuje się na szczycie

2024-06-18 14:46

Przeprowadzka do innego kraju to wyzwanie, które wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia koszt życia w nowym miejscu. Które miasto na świecie jest najdroższe dla emigrantów? W tegorocznym badaniu Mercer Cost of Living Survey, opublikowanym w poniedziałek, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Singapur oraz Zurych. Gdzie zatem jest najdrożej.

Raport Mercer przeanalizował 226 miast na podstawie porównania kosztów ponad 200 różnych produktów i usług w każdym z tych miejsc, w tym transportu, żywności, odzieży, artykułów gospodarstwa domowego oraz rozrywki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wybrano najpiękniejszy kraj na świecie! Wyprzedził Włochy i Szwajcarię

SHORT - Nosel wkręca - pilnowanie jedzenia| ESKA

Co uwzględniono w rankingu?

Jednym z głównych powodów wysokich kosztów życia w czołowych miastach jest drogie mieszkalnictwo oraz rosnące koszty transportu, dóbr i usług - Koszt mieszkalnictwa jest głównym czynnikiem w rankingu kosztów życia w miastach - czytamy w raporcie. Pracownicy, którzy przeznaczają znaczną część swojego dochodu na czynsz lub kredyt hipoteczny, mają mniej środków na inne wydatki.

Chociaż czołówka listy nie zmieniła się znacząco w porównaniu do poprzedniego roku, zauważono duże skoki w niższych częściach rankingu. Przykładowo, Mexico City awansowało o 46 miejsc na 33. miejsce, a Monterrey o 40 miejsc na 115. pozycję. Raport Mercer zauważył również, że koszt życia w USA stanowi "znaczący problem" w 2024 roku, a siedem amerykańskich miast znalazło się w pierwszej dwudziestce.

Miasta, które zajęły najniższe miejsca w rankingu kosztów życia, to Islamabad w Pakistanie oraz Lagos i Abuja w Nigerii. Było to częściowo spowodowane "dewaluacją walut". Wśród 200 produktów, które brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu, cena litra oliwy z oliwek była jednym z najbardziej zauważalnych wzrostów.

Najdroższe miasto dla przyjezdnych

Zgodnie z najnowszym raportem Mercer Cost of Living Survey 2024 Hongkong pozostaje najdroższym miastem dla emigrantów na świecie. Wysokie koszty mieszkalnictwa, rosnące ceny transportu, dóbr i usług oraz wahania kursów walut to główne czynniki wpływające na koszty życia w czołowych miastach. Organizacje muszą być świadome tych wyzwań i efektywnie zarządzać wpływem kosztów życia na swoich pracowników, aby móc przyciągać i zatrzymywać talenty z całego świata. Hongkong, który zajął pierwsze miejsce w rankingu także w 2022 i 2023 roku, ponownie potwierdził swoją pozycję lidera.

  1. Hong Kong, Chiny
  2. Singapur
  3. Zurych, Szwajcaria
  4. Genewa, Szwajcaria
  5. Bazylea, Szwajcaria
  6. Berno, Szwajcaria
  7. Nowy Jork, USA
  8. Londyn, Wielka Brytania
  9. Nassau, Bahamy
  10. Los Angele, USA