Europa, podróż poślubna

i

Autor: pixabay Podróż poślubna - jakie miasta odwiedzić

Podróż poślubna

Top 10 najbardziej romantycznych miejsc na miesiąc miodowy w Europie

2023-08-30 8:32

Jeżeli jesteście po ślubie, planujecie pierwszą małżeńską podróż i szukacie inspiracji na miesiąc miodowy, mamy dla Was 10 wspaniałych propozycji. Wybraliśmy miejsca nieoczywiste i turystycznie różnorodne. Toskania, Prowansja, Kornwalia czy Saksonia to tylko niektóre z regionów, w których można przeżyć romantyczne chwile. Zobaczcie do jakich miast warto wybrać się tylko we dwoje.

Sezon ślubny w pełni, a państwo młodzi z pewnością żyją nie tylko weselem, ale także czasem, który czeka ich tuż po uroczystym złożeniu przysięgi małżeńskiej. Miesiąc miodowy to niezwykły moment celebracji wejścia na nową drogę życia, a także wypoczynku po miesiącach przygotowań.

Jeżeli szukacie idealnego miejsca na spędzenie romantycznych chwil tylko we dwoje, przygotowaliśmy dla Was listę 10. przepięknych destynacji, które zawrócą Wam w głowie, nacieszą oczy i wypełnią duszę jeszcze większymi pokładami miłości. W zestawieniu znajdują się miasta mniej i bardziej oczywiste. Mamy nadzieję, że zainspirują Was do obrania odpowiedniego kierunku podróży poślubnej.

Świętokrzyskie. ESKA Summer City - rodzinny piknik w Tokarni Koło Kielc

Najlepsze miejsca na podróż poślubną

Wolicie wylegiwać się na egotycznej plaży, eksplorować miejską dżunglę, spacerować w otoczeniu przyrody, czy poznawać nowe, nieznane szlaki? Oto miejsca, które idealnie wpasują się w różnego rodzaju aktywności, a ich wspólny mianownik to romantyczna aura.

  1. Siena - Włochy
  2. Aveiro - Portugalia
  3. Makarska - Chorwacja
  4. Marsylia - Francja
  5. Geiranger - Norwegia
  6. Tihany - Węgry
  7. St Ives - Anglia
  8. Drezno - Niemcy
  9. Santorini - Grecja
  10. Mayo - Irlandia

1. Siena - Włochy

Siena to jedna z najpopularniejszym toskańskich miejscowości i turystyczna perełka regionu, choć nie odczuwa się tu natłoku ludzi. Gotycka architektura o ceglanej, różowo-pomarańczowej zabudowie wygląda pięknie, gdy słońce rzuca na nie swoje promienie. Siena to przede wszystkim urokliwy Piazza del Campo - plac w kształcie muszli wokół którego znaleźć można liczne restauracje z klasyczną toskańską kuchnią, a także magiczne zaułki w których można się zagubić. Warto też kupić regionalne wino Chianti i celebrować życie.

Siena, Włochy

i

Autor: pixabay Siena, Włochy

2. Aveiro - Portugalia

Wspaniała alternatywa dla obleganej przez turystów Wenecji jest Aveiro. To miejsce pełne kolorów położone nad rzeką Vouga, po której można wybrać się w rejs łódkami rybackimi zwanymi moliceiros. Proponujemy również spacer uliczkami miasta pośród zachwycającej, secesyjnej architektury, odwiedzenie urokliwego Parku Miejskiego oraz wypad na pobliską plażę.

Aveiro, Portugalia

i

Autor: pixabay Aveiro, Portugalia

3. Makarska - Chorwacja

Makarska to najbardziej romantyczne miasto Chorwacji położone w niezwykle urokliwej krainie - żupanii splicko-dalmatyńskiej. Makarska jest idealną propozycją dla nowożeńców, którzy chcieliby przypieczętować swoją miłość w symboliczny sposób - zawieszając u Wybrzeża Półwyspu św. Piotra kłódkę, a kluczyk wyrzucając wprost do wody. Według legendy ma to uchronić zakochanych przed rozstaniem i nieszczęściem. To jednak nie jedyna atrakcja. Malowniczo położona miejscowość oferuje zwiedzającym piękną starówkę, muzea czy zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się z masywu górskiego Biokovo.

Makarska, Chorwacja

i

Autor: pixabay Makarska, Chorwacja

4. Marsylia - Francja

Marsylia to miasto południowej Francji, słynie z niezwykle romantycznej historii o losach marynarza Edmunda Dantèsa, bohatera powieści "Hrabia Monte Christo" Alexandre'a Dumasa, która traktuje o triumfie człowieka w walce o honor. To portowe miasto, w którym warto zwiedzić imponujący Pałac Longchamp otoczony ogrodami, na którego trenie znajdują się dwa muzea: Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Historii Naturalnej. Można zaliczyć również takie atrakcje jak: Bazylika Notre Dame de la Garde, Muzeum Cywilizacji Europejskich i Śródziemnomorskich czy Katedrę La Major.

Marsylia, Francja

i

Autor: pixabay Marsylia, Francja

5. Geiranger - Norwegia

To najbardziej intymne miejsce tego zestawienia. Geiranger to właściwie wioska, ale jakże malownicza. Co więcej, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Geiranger liczy zaledwie 250 mieszkańców, a rocznie odwiedza to miejsce 700 tysięcy turystów. Dlaczego tak wielu ludzi pragnie zobaczyć norweską osadę? Otóż Geiranger jest zagrożone nagłym zniknięciem z powierzchni Ziemi. A wszystko przez niestabilne obszary górskie. Warto zatem ujrzeć piękno przyrody, które czyha na każdym kroku tej przepięknej krainy. Można tu podziwiać fiordy, udać się trekkingowe wyprawy po licznych szlakach, czy w okolice punktu widokowego Dalsnibba. Polecamy również rejs promem z Hellasylt.

Geiranger, Norwegia

i

Autor: pixabay Geiranger, Norwegia

6. Tihany - Węgry

Tihany to niewielka miejscowość nad Balatonem, skupiająca wiele zabytków i cudów przyrody. Jeżeli jesteście nastawieni na zwiedzanie, jest to idealny punkt podróży, aby poznać kolejną perełkę Europy. Jest tu wiele turystycznych tras prowadzących przez wulkaniczne wzgórza, skąd ciągną się zdumiewające widoki, a w powietrzu unosi kuszący zapach lawendy i papryki. Idąc tym tropem, warto skosztować lawendowego piwa i regionalnych dań, zwłaszcza węgierskich langoszy ze śmietaną i serem.

Tihany, Wegry

i

Autor: pixabay Tihany, Wegry

7. St Ives - Anglia

Kornwalia to region Wysp Brytyjskich wysunięty na południowy zachód, a jedną z najbardziej malowniczych miejscowości tego regionu jest St Ives. Łagodny klimat i turkusowa woda wywołują romantyczne skojarzenia i napawają spokojem. To idealne miejsce na wypoczynek i długie namiętne rozmowy nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.

St Ives, Anglia

i

Autor: pixabay St Ives, Anglia

8. Drezno - Niemcy

Niedaleko od polskiej granicy znajduje się piękna miejscowość Drezno. Stolica Saksonii posiada jedną z najpiękniejszych starówek, której fasada wspaniale prezentuje się z Mostu Augusta. Jedną z najbardziej okazałych atrakcji Drezna jest Zamek Rezydencyjny, którego wnętrza potrafią zachwycić. Natomiast za najbardziej romantyczny punt tego miasta można uznać Galerię Obrazów Starych Mistrzów, gdzie miłośnicy sztuki zobaczą najpopularniejsze dzieła Rubensa, Tycjana, Rembrandta czy Durera.

Drezno, Niemcy

i

Autor: pixabay Drezno, Niemcy

9. Santorini - Grecja

Santorini to już nieco bardziej popularny kierunek, jednak trudno go pominąć w takim zestawieniu. W końcu to najpiękniejsza wyspa archipelagu Cyklad i jedno z najbardziej romantycznych miejscy Starego Kontynentu. Bajeczne biało-niebieskie domy kaskadowo położone na wulkanicznych skałach tworzą idylliczny krajobraz idealny na sesję zdjęciową o zachodzie słońca.

Santorini, Grecja

i

Autor: pixabay Santorini, Grecja

10. Mayo, Irlandia

Aby jeszcze bardziej urozmaicić listę najbardziej romantycznych destynacji na miesiąc miodowy, postanowiliśmy uwzględnić miejsce, w którym państwo młodzi mogą poczuć się jak królewska para. Spędzenie podróży poślubnej w zamku to nie lada atrakcja. Niewiele jest bowiem miejsc, które to umożliwiają. Poza tym, taki wyjazd miło będzie wspominać na stare lata. W hrabstwie Mayo na zachodnim wybrzeżu Irlandii u brzegu jeziora Corrib, znajduje się imponująca posiadłość z zamkiem Ashford, który jest pięciogwiazdkowym hotelem. Jedną z ciekawostek jest to, że w 1952 roku zamek posłużył za scenografię do filmu "Spokojny człowiek" z Johnem Waynem w roli głównej.

Mayo, Irlandia

i

Autor: pixabay Mayo, Irlandia