Włochy

Podatek dla turystów nad jeziorem Como. Skąd taka decyzja i ile trzeba będzie płacić?

2024-04-23 14:15

Jezioro Como, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów i niesamowitych nieruchomości zostanie opodatkowane? Władze regionu rozważają taki scenariusz ze względu na natłok turystów, którzy każdego roku odwiedzają to miejsce. Kto dokładnie miałby płacić i jaka będzie wysokość podatku?

Como to malownicze jezioro położone w Lombardo w północnych Włoszech. Co roku przyciąga 1,4 mln turystów z całego świata. Ale nie tylko! Filmowcy chętnie wybierają to miejsce, jako tło fabularnych wydarzeń. Scenerię znad jeziora Como można podziwiać w takich produkcjach, jak "Dom Gucci", czy „Casino Royale”. Miejsce to jest bardzo eksploatowane przez turystów, dlatego władze regionu rozważają zmiany, które wpłyną na lesze zarządzanie dużym ruchem w szczycie sezonu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeziora we Włoszech. Como i Garda to nie wszystko! Oto 5 włoskich jezior, nad które warto się wybrać

SHORT - Nosel wkręca - odholowanie auta| ESKA

Jezioro Como idzie w ślady Wenecji

Burmistrz miasta, Alessandro Rapinese, przekazał informacje, iż rozważa wprowadzenie dziennej opłaty na wzór wenecki. Już niedługo przepis może wejść w życie. Podatek turystyczny będzie skierowany do osób podróżujących jednodniowo i najprawdopodobniej będzie egzekwowany tylko w święta i weekendy. Strategia ta ma na celu zarządzanie dużym ruchem odwiedzających w szczycie sezonu.

Dyrektorka ds. zaangażowania cyfrowego w eurochange, Laura Evans-Fisk, skomentowała ten krok, mówiąc iż miejsce eksplorowane jest przez cały rok rzez ogromną ilość turystów, a koszty utrzymania regionu są olbrzymie, dlatego też dzięki podatkowi, władze miasta będą w stanie zapewnić odwiedzającym najlepszą infrastrukturę i ulepszenia związane ze zwiedzaniem Jeziora Como. Dokładna wysokość podatku nie została jeszcze ustalona.