Motyl

i

Autor: Pixabay

Życzenia na pierwszy dzień wiosny 2023 - krótkie i gotowe do wysłania

2023-03-21 11:28

Pierwszy dzień wiosny to okazja do świętowania. Tym bardziej, gdy za oknem słońce. Warto jeszcze bardziej urozmaicić sobie ten dzień, składając znajomym wyjątkowe życzenia. Ta pora roku wiąże się przecież z postawieniem na zmiany. Mamy kilka propozycji wierszyków do wysłania.

Spis treści

  1. Krótkie życzenia na pierwszy dzień wiosny 

Wierszyki i życzenia na pierwszy dzień wiosny na pewno wywołają uśmiech na twarzach waszych znajomych. Obchodzony zawsze 21 marca pierwszy dzień wiosny to wyjątkowy czas. Nadejście wiosny kojarzy nam się bowiem z nową energią i chęcią wprowadzenia zmian w swoim życiu. Jedni stawiają na aktywność fizyczną, drudzy na porządki i odcięcie się grubą kreską od tego, co było, a jeszcze inni zwiększają częstotliwość spotkań towarzyskich. To także pora roku sprzyjająca zakochaniu! Aby sprawić, by dzień ten był jeszcze bardziej wyjątkowy, warto obdarować uśmiechem bliskie nam osoby. Można to zrobić, wysyłając im gotowe życzenia na pierwszy dzień wiosny w formie wierszyków. Taka lekka forma na pewno sprawi adresatom wiele radości i naładuje ich pozytywną energią na resztę tygodnia. A przecież wiosna to tylko pozytywne wibracje i budzenie się do życia z zimowego snu.

Pierwszy dzień wiosny astronomicznej - kiedy wypada? Nie mylić z kalendarzową!

Co fajnego ma Baśka? Polacy nie znają klasycznych hitów! | Dokończ Piosenkę #4

Krótkie życzenia na pierwszy dzień wiosny 

Choć składanie sobie życzeń 21 marca nie jest kultywowaną od dawna tradycją, to z roku na rok zyskuje na popularności. Życzenia z okazji pierwszego dnia wiosny mają wywołać radość na twarzach bliskich i zapewnić im pogodne wejście w tę uwielbianą oraz kojarzoną z budzącą się do życia przyrodą porą roku.

Bądź pogodna i radosna,

bo dziś przyszła Pani Wiosna.

Nadlatują też bociany,

śnieg dawno opadł ze ściany.

Przebiśniegi zakwitają,

kwieciem wiosnę już witają.

---

Wraz z pierwszym powiewem wiosny,

ślę pozdrowienia i uściski,

wszystkich marzeń spełnienia

i do szybkiego zobaczenia!

---

Lekki deszczyk wiosenny,

niech wywoła uśmiech promienny,

a urocza Pani Wiosna,

sprawi, że będziesz radosna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE