Lany Poniedziałek

i

Autor: Pixabay Lany Poniedziałek to inaczej śmigus-dyngus

Życzenia Lany Poniedziałek 2022 - śmieszne gify i obrazki. Życzenia na śmigus-dyngus

2022-04-18 8:22

Lany Poniedziałek już niedługo! Śmigus-dyngus to dzień, w którym większość z nas polewa się wodą. Według tradycji wzajemne oblewanie ma nas oczyścić ze zła. To jednak nie tylko tradycja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Z tej okazji wybraliśmy najlepsze gify i obrazki, które możecie wysłać swoim znajomym.

Śmigus-dyngus 2022 - śmieszne życzenia, gify i obrazki. Lany Poniedziałek to zachodniosłowiański zwyczaj, który wtórnie jest związany z Poniedziałkiem Wielkanocnym w kościele katolickim. Kiedyś słowianie w ten sposób świętowali odejście zimy i początek wiosny. Wierzono również, że oblewanie i okładanie wierzbowymi gałązkami (śmiganie) oczyszcza ze zła. Dzisiaj śmigus-dyngus to tylko zabawa, w której oblewa się dosłownie wszystkich, a często nawet nieznajomych. W 2022 roku Lany Poniedziałek wypada 18 kwietnia. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka śmiesznych obrazków, które możecie przesłać swoim znajomym lub wykorzystać jako dodatek do życzeń wielkanocnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielkanoc 2022 - data. Kiedy wypadają Święta Wielkanocne w 2022 roku?

Sezon na dwa kółka w Radiu ESKA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE