Zuza Jabłońska o filmie Mulan: główna bohaterka, to taka trochę ja! [WYWIAD]

2020-09-13 21:12
Zuza Jabłońska o piosence i filmie Mulan [WYWIAD]
Autor: Zuza Jabłońska / ESKA.pl Zuza Jabłońska o piosence i filmie Mulan [WYWIAD]

Zuza Jabłońska gościła w studiu Radia ESKA i opowiedziała o piosence Wierna, odważna i prawa. Nie bez powodu, ponieważ usłyszycie go oglądając animację Mulan. To oficjalny utwór promujący nową odsłonę przepięknej historii przedstawionej przez The Walt Disney Studios. Co mówi o utworze Zuza Jabłońska? Co mówi o filmie? Przekonajcie się oglądając wideo - na ESKA.pl!

Zuza Jabłońska odpowiada za oficjalny utwór promujący animację Mulan! Piosenka nosi tytuł Wierna, odważna i prawa, a można ją usłyszeć między innymi na napisach końcowych filmu, za który odpowiada The Walt Disney Studios. Bohaterka polskiej sceny muzycznej, z tej okazji gościła w studiu Radia ESKA i przedstawiła kulisy produkcji swojego singla. Zdradziła również, czy była pod presją nagrywając oficjalną piosenkę filmu Mulan. W końcu oryginalną wersję tego numeru śpiewa Christina Aguilera. 

W kobiecie siła! Udowodnij, że też jesteś wojowniczką! - WEŹ UDZIAŁ

Zuza Jabłońska opowiada o piosence Wierna, odważna i prawa z filmu Mulan! [WYWIAD]

Zuza Jabłońska opowiedziała o filmie Mulan, ale również o swoim nadchodzącym wydawnictwie. Debiutancki album Psycho, pojawi się 9 października i zapowiadają go single: Powiedz mi to w twarz, Wisła, czy Spacer po linie. Zuza zdradziła nam również, który utwór będzie kolejnym singlem z płyty Psycho i kiedy jego premiera i kto dograł swoją gościną zwrotkę!

Mulan - ścieżka dźwiękowa, piosenki

W serwisach cyfrowych pojawił się album z soundtrackiem do najnowszego aktorskiego filmu Disneya - Mulan. Na wydawnictwie Walt Disney Records, poza ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Harry’ego Gregsona-Williamsa, znajdziemy też oryginalne utwory: Wierna, odważna i prawa, Zuzy Jabłońskiej oraz Reflection i Loyal Brave True w wykonaniu Christiny Aguilery.

Za reżyserię dzieła odpowiada reżyserka Niko Caro (Azyl, McFarland). Dla kompozytora Henry'ego Gregsona-Williamsa stworzenie muzyki do filmu głęboko zakorzenionego w chińskiej legendzie i historii było nie lada wyzwaniem. Jak mówi sam twórca: 

Naszym zamysłem było stworzenie w pełni orkiestrowej ścieżki dźwiękowej, która będzie mieć dodatkową warstwę chińskich instrumentów wbudowaną w swoje DNA. Historia i dziedzictwo są niezwykle ważne w tej historii, dlatego w pełni zatraciłem się w tym świecie i wyszukałem odpowiednich muzyków, którzy wnieśliby wartość w postaci znajomości chińskiej muzyki. Sercem soundtracku Mulan jest pełnokrwista orkiestra symfoniczna wraz z wielkim chórem. Na peryferiach mamy jednak mnóstwo chińskich odcieni.

Niki Caro uważa, że ścieżka skomponowana przez Gregsona-Williamsa jest epicka, emocjonalna i fascynująca jak sam film: 

Cały czas miałam w głowie, że nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszej piosence z oryginalnej animacji, o Reflection.

Nowa wersja kultowego utworu została napisana przez Matthew Wildera i Davida Zippela, wyprodukowana przez Gregsona-Williamsa, a wykonuje ją Christina Aguilera. Loyal Brave True lub w polskiej wersji Wierna, odważna i prawa, to premierowy utwór skomponowany specjalnie do filmu przez Jamie’ego Hartmana, Harry'ego Gregsona-Williamsa, Rosi Golan oraz Billy’ego Crabtree. Za produkcję odpowiada Jamie Hartman. Aguilera nagrała utwór po angielsku i hiszpańsku. Klip do obu wersji wyreżyserowała Niki Caro.

Mulan to pełnometrażowa, aktorska wersja słynnej animacji Disneya o tym samym tytule. Młoda, pełna odwagi dziewczyna ryzykuje wszystko z miłości do swojej rodziny i kraju, by stać się jednym z najlepszych wojowników w dziejach Chin. Gdy Cesarz Chin wydaje dekret nakazujący jednemu mężczyźnie z każdej rodziny wstąpić do Cesarskiej Armii, by zapobiec inwazji z północy, Hua Mulan, najstarsza córka uznanego wojownika, bierze sprawy w swoje ręce i werbuje się do armii, by uchronić przed wojskiem starszego już ojca. Przebierając się za chłopaka, Hua Jun, Mulan przechodzi wiele prób, które okazują siłę jej serca i charakteru. To epicka podróż, na końcu której dziewczyna staje się cenionym wojownikiem, zyskuje uznanie wiernego narodu… oraz dumnego ojca.

W obsadzie Mulan znaleźli się: Yifei Liu jako Mulan, Donnie Yen jako dowódca Tung, Tzi Ma jako Zhou, Jashon Scott Lee jako Böri Khan, Yoson An jako Honghui, Ron Yuan jako Sierżant Qiang, Gong Li jako Xianniang oraz Jet Li jako Cesarz. Za reżyserię odpowiada Niki Caro, a scenariusz wyszedł spod piór Ricka Jaffy, Amandy Silver, Lauren Hynek i Elizabeth Martin. Kanwą była legenda The Ballad of Mulan. Producenci filmu to Chris Bender, Jake Weiner, Jason Reed, a rolę producentów wykonawczych pełnią Bill Kong, Barrie M. Osborne, Tim Coddington i Mario Iscovich.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze