Żółta kartka - co oznacza w piłce nożnej?

2018-06-30 19:34
Żółta karta - co oznacza w piłce nożnej?
Autor: Fot. milionerzy.tvn.pl/ Screen z wideo TVN

Żółta karta i jej konsekwencje dla piłkarza. O znaczenie żółtej kartki w meczu piłki nożnej zapytano uczestniczkę jednego z odcinków Milionerów. Jak zawodniczka poradziła sobie z piłkarskim pytaniem?

Żółta kartka, którą piłkarski sędzia pokazuje zawodnikowi, to ... - takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek w drodze po główną wygraną w programie Huberta Urbańskiego. Oczywiście zgodnie z zasadami teleturnieju kobieta otrzymała też cztery propozycje, z których tylko jedna była poprawna. Do wyboru zawodniczka miała cztery następujące odpowiedzi: A pochwała B wykluczenie z gry C ostrzeżenie D zmiana zawodnika. Takie pytanie padło nie tylko w Milionerach, ale tez często pada podczas oglądania meczów w TV.

Milionerzy na celowniku. Pytanie o Zbigniewa Wodeckiego nie spodobało się widzom

Autor: brak danych

  1 listopada wyemitowany został kolejny odcinek Milionerów. Jedno z pytań w teleturnieju dotyczyło twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Zaproponowane warianty odpowiedzi nie spodobały się jednak widzom show. Wielu uważa to za podły żart nawiązujący do śmierci wokalisty

Żółta i czerwona kartka

Oczywiście poprawna jest odpowiedź C) ostrzeżenie. Podczas meczu sędzia piłkarski ma do dyspozycji dwie kartki: żółtą i czerwoną. Są one sposobem na upomnienie lub ukaranie zawodnika za naruszenie zasad gry. Duże znaczenie dla piłkarza ma właśnie ich kolor. Żółtą kartkę piłkarz otrzyma w formie upomnienia za niesportowe zachowanie np. faul na przeciwniku, zagranie ręką itp. Dużo poważniej robi w przypadku czerwonej kartki. Ta skutkuje bowiem przymusowym opuszczeniem pola gry bez możliwości wprowadzenia rezerwowego zawodnika, dlatego drużyna, której zawodnik zejdzie z czerwoną kartą jest zmuszona grać w osłabieniu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze