Znany zespół oskarża Jonas Brothers! Hit Sucker plagiatem?

2019-03-13 12:54
Znany zespół oskarża Jonas Brothers! Hit Sucker plagiatem?
Autor: screen z teledysku na YouTube: Jonas Brothers - Sucker (fot. https://www.youtube.com/channel/UCFvXnyAhluG3sa6p3eOs_LA) Znany zespół oskarża Jonas Brothers! Hit Sucker plagiatem?

Znana grupa uderzyła w rodzinny zespół Jonas Brothers. Artyści, którzy ponownie połączyli siły i powrócili na rynek muzyczny mieli splagiatować jeden z największych hitów 2017 roku. Sami jeszcze nie ustosunkowali się do oskarżeń. O jaki hit chodzi? Co to za grupa? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły!

Zespół Jonas Brothers powrócił na rynek po pięcioletniej przerwie i od razu może mieć kłopoty. Wszystko przez pierwszy od 2013 roku utwór rodzinnej grupy, zatytułowany Sucker. Nowa piosenka Jonas Brothers błyskawicznie stała się hitem w internecie i w wielu rozgłośniach radiowych na świecie. Niestety, sprzedaż utworu już wkrótce może gwałtownie spaść a wszystko za sprawą innej, popularnej grupie. Mowa o zespole Portugal The Man, który stwierdził, że najnowsze muzyczne dokonanie braci jest podobne do ich singla, Feel It Still!

Zobacz: Nowości Muzyczne 2019 - NOWE HITY, PREMIERY

Jonas Brothers - piosenka Sucker plagiatem?

Portugal. The Man oskarżyli Jonas Brothers o skopiowanie ich wielkiego hitu Feel It Still. Przypomnijmy, że to utwór, którego teledysk w oryginalnej wersji ma ponad 214 milionów wyświetleń. Pojawił się w 2017 roku i został nagrodzony Grammy za najlepszy występ w muzyce pop duetu / grupy. W Polsce utwór podbiłał listy hitów Eski w remiksie zespołu Ofenbach. 

Portugal. The Man o podobieństwie Sucker z Feel It Still napisali na Twitterze. Podkreślili, że ich utwór jest inspirowany kawałkiem pt. Please Mister Postman, pod którym podpisuje się Marvelletes.

Aby być uczciwym, refren Feel It Still brzmi bardzo podobnie do Please Mister Postman od Marvellettes… które z szacunkiem oczyściliśmy i podziękowaliśmy im za możliwość, jaką otrzymaliśmy. Tak to się robi

- napisał zespół. Niedługo później sprostowali, że nie są źli i dokonania zespołu bardzo im się podobają:

Czy faktycznie piosenki Sucker i Feel It Still są podobne? Oceńcie słuchając poniżej:

Najnowsze