Hozier

i

Autor: YouTube.com/Hozier (screen) Hozier chce protestować przeciwko AI.

Gwiazdy

Znany piosenkarz chce protestować przeciwko sztucznej inteligencji. Broni sztuki

2023-08-17 17:11

Artysta, który jest autorem i wykonawcą jednego z największych hitów ostatnich lat, zdradził w wywiadzie, że jest w stanie wziąć udział w proteście przeciwko sztucznej inteligencji, jeśli pojawi się taki pomysł. Powiedział, co stoi za jego stanowiskiem. Muzyk nie zgadza się na ingerencję w kreatywną pracę człowieka.

Sztuczna inteligencja zawładnęła światem. Niespodziewanie ludzie zaczęli jej używać niemal w każdej dziedzinie życia. ChatGPT jest w stanie napisać za studentów prace dyplomowe, a z dziennikarzy artykuły do serwisów internetowych czy gazet. Podobnie dzieje się w innych zawodach. Sztuczna inteligencja powoli staje się też częścią świata muzyki. Nie wszystkim się to podoba. Wiele osób uważa, że tworzenie piosenek w taki sposób nie jest sztuką. Takie stanowisko przyjęła między innymi amerykańska Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Nauki, która oficjalnie poinformowała, że sztuczna inteligencja nie będzie brana pod uwagę przy przyznawaniu nagród Grammy. O swoim negatywnym podejściu do korzystania z AI głośno mówią też artyści. Na ten temat wypowiedział się między innymi Hozier, znany z piosenki Take Me To Church. Jest gotów na protest!

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Hozier o sztucznej inteligencji

- To nie jest w stanie stworzyć czegoś na podstawie ludzkich doświadczeń i uczuć. Nawet nie wiem, czy to spełnia definicję sztuki - wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji w wywiadzie z BBC Hozier. Zapytany o udział w potencjalnym proteście odpowiedział, że byłby chętny. - Czy przyłączyłbym się do solidarności, gdyby była akcja w tej sprawie? Absolutnie tak.

Koncerty w Polsce 2023 - kto i kiedy wystąpi? Kalendarz z najważniejszymi koncertami!

Hozier - dyskografia

Najpopularniejsze piosenki Hoziera to:

  • Take Me To Church
  • Work Song
  • Someone New
  • Eat Your Young
  • Movement