Znaki zodiaku a żywioły. Jesteś ogniem z wodą, powietrzem czy ziemią?

i

Autor: Canva

Astrologia

Znaki zodiaku a żywioły. Jesteś ogniem z wodą, powietrzem czy ziemią?

2024-01-09 15:28

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oprócz tego, że każdy z nas posiada swój znak zodiaku, ma także swój żywioł, który określa jego osobowość. Ogień, Ziemia, Woda i Powietrze, choć na pozór niezwykle sprzeczne, znakomicie się ze sobą uzupełniają i tworzą unikalną całość. Sprawdź, którym jesteś żywiołem i jakie masz predyspozycje.

Żywioły przypisane do znaków zodiaku odpowiadają za konkretne cechy naszego charakteru i osobowości. Z ich pomocą łatwiej jest nam zrozumieć nasze działania i odnaleźć predyspozycje do wykonywania konkretnych zawodów. Każdy z dwunastu znaków zodiaku należy do jednego z czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i ognia. To potężne siły, które mają moc kreowania i niszczenia. Kumulacja ich wielkiej potęgi potrafi fascynować i przerażać jednocześnie. Dodatkowo każdy z nich posiada energię yin (żeńską) oraz yang (męską) i reprezentuje inny temperament oraz osobowość. Co więcej, należy pamiętać, że żaden z nich nie jest z natury dobry ani zły. Jednak posiada zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy.

Someone Like Youuuu | #DokończPiosenkę 16

Znaki zodiaku - żywioły

Od dawien dawna uznaje się, że żywioły wpływają na cechy osobowości osób spod poszczególnych znaków zodiaku. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które wzajemnie na siebie oddziałują tworząc wyjątkową całość. Te powietrzne napędza silna potrzeba rozwoju i nauki. Z kolei wodne są prawdziwymi marzycielami z artystycznymi duszami. Ziemne są niezwykle zmysłowe i pełne tajemnic, a ogniste posiadają ogromne pokłady energii. Którym z nich jesteś Ty?

Żywioł Ognia - znaki zodiaku

W tę grupę wpisują się: Baran, Lew, Strzelec. Charakterystyczne cechy żywiołu ognia to m.in. indywidualizm, realizm, entuzjazm, optymizm i ekstrawertyzm. Takie osoby są pełne pasji i chęci rozwoju. Potrafią rozkręcić każdą imprezę i poprawić humor nawet największemu bucowi.

Żywioł Ziemi - znaki zodiaku

Do tej grupy zaliczają się: Byk, Panna i Koziorożec. To osoby pełne empatii i zrozumienia. Znaki ziemi są niezwykle stabilne i pomocne. Zawsze kierują się zdrowym rozsądkiem i starają się zrozumieć drugą stronę. Co więcej, mają wielkie zdolności organizacyjne i analityczne. Świetnie radzą sobie także z rozwiązywaniem różnych problemów.

Żywioł Powietrza - znaki zodiaku

Powietrzne znaki zodiaku to: Bliźnięta, Waga i Wodnik. To niezwykle wyważone osoby, które wszystko analizują. Chętnie angażują się w akcje charytatywne i przeróżne manifestacje. Napędza je silna potrzeba rozwoju i nauki. Ich niebywały intelekt w połączeniu z energią życiową potrafi stworzyć najlepsze projekty.

Żywioł Wody - znaki zodiaku

Do tej grupy zalicza się: Rak, Skorpion i Ryby. Takie osoby mogą wydawać się niezwykle spokojne i zamknięte w sobie, jednak wewnątrz nich toczy się prawdziwa wojna. Wszystko ze względu na to, że woda stale płynie i zmienia się, a większość jej aktywności odbywa się pod powierzchnią.