Gwiazdy

"Zmierzch". Tak dziś wygląda wampirzyca Alice Cullen. Trzeba się mocno przypatrzeć, by zobaczyć w niej siostrę Edwarda! Jak zmieniła się aktorka Ashley Greene?

Alice Cullen to, obok Belli i Edwarda, jedna z głównych bohaterek sagi "Zmierzch". W filmowej adaptacji powieści w tę rolę wcieliła się aktorka Ashley Greene. Jak zmieniła się po 15 latach od powstania pierwszej części filmu? Dziś trudno dostrzec w niej siostrę Edwarda!

Spis treści

 1. Fenomen "Zmierzchu"
 2. Obsada sagi "Zmierzch" 
 3. Ashley Greene zagrała Alice, choć marzyła o roli Belli 
 4. Co wiemy o aktorce Ashley Greene z obsady sagi "Zmierzch"? 
 5. Jak zmieniła się Alice z sagi "Zmierzch"? 

Fenomen "Zmierzchu"

Saga "Zmierzch" to fenomen na światową skalę. Opowieść o losach nieśmiałej dziewczyny, która zakochuje się w wampirze zyskała ogromną popularność i liczne grono fanów na całym świecie. Bella i Edward najpierw skradli serca czytelników serii powieści autorstwa Stephenie Meyer, a później, jako bohaterowie ich filmowych adaptacji, przyciągnęli do kin rzesze widzów. 

W ramach sagi powstały cztery części powieści, na podstawie których nakręcono pięć, składających się w całość, filmów:

 • "Zmierzch"
 • "Księżyc w nowiu"
 • "Zaćmienie"
 • "Przed świtem część I"
 • "Przed świtem część II"

Pierwszą część opowieści o wampirach wyprodukowano w 2008 roku. Choć od tego czasu minęło już 15 lat, "Zmierzch" nadal kojarzy się z fenomenem i jest pod tym względem między innymi do serii "Harry Potter". 

Obsada sagi "Zmierzch" 

W główne role w filmach z serii "Zmierzch" wcielili się: Kristen Stewart (jako Bella Swan) oraz Robert Pattinson (jako Edward Cullen). W najważniejszych rolach na planie towarzyszyli im m.in.:

 • Taylor Lautner jako Jacob Black, 
 • Gil Birmingham jako Billy Black,
 • Ashley Greene jako Alice Cullen,
 • Elizabeth Reaser jako Esme Cullen,
 • Peter Facinelli jako Dr Carlisle Cullen. 

Ashley Greene zagrała Alice, choć marzyła o roli Belli 

Młoda wampirzyca Alice jest przybraną siostrą Edwarda, a zarazem adoptowaną córką Carlisle'a i Esme Cullenów. Jest związana z Jasperem i ma moc wizji, dzięki którym jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości. Alice Cullen słynie ze swojej spontaniczności i dobrej natury. Jest miłośniczką mody, która ma... 240 lat! Dziewczyna jest silnie związana ze swoją rodziną, dla której jest  stanie zrobić wszystko. 

Aktorka Ashley Greene, która wcieliła się w tę postać, stała się ulubienicą widzów. Co ciekawe, pojawiając się na castingu do filmu, startowała do roli Belli. Produkcja zdecydowała jednak, by odsadzić ją w rolę Alice. 

Czytaj także: "Harry Potter": obsada po latach. Zobacz, jak zmienili się: Ron, Hermiona, Draco Malfoy, Neville i inni

Co wiemy o aktorce Ashley Greene z obsady sagi "Zmierzch"? 

W chwili, gdy Ashley Greene trafiła na plan "Zmierzchu", miała 21 lat. Nie był to jednak jej aktorski debiut, gdyż w wieku 17 lat przeprowadziła się z rodzinnej Florydy do Los Angeles, by móc realizować się w tym zawodzie. 

Początkowo Ashley Greene marzył o karierze jako modelka, jednak zbyt niski wzrost uniemożliwił jej realizowanie tej pasji. W 2007 roku wystąpiła w epizodycznej roli w filmie "Król Kaliforii", jednak na rolę życia nie musiała długo czekać. Jako Alice Cullen zdobyła popularność nie ylko w Stanach Zjednoczonych, ale w wielu krajach na całym świecie! 

Choć już po "Zmierzchu" zagrała wiele innych ról, najbardziej zapadła widzom w pamięci jako młoda wampirzyca. 

W podcaście „The Twilight Effect” aktorka przyznała, że na planie sagi "Zmierzch" podkochiwała się w swoim ekranowym ukochanym. 

Byłam bardzo zakochana w Jacksonie Rathbone’e, gdy kręciliśmy. Śpiewa, nauczył mnie swingu. I ma być miłością mojego życia na ekranie. Pomyślałam: to będzie łatwe - wyznała. 

Jak zmieniła się Alice z sagi "Zmierzch"? 

Filmowa Alice ma dziś 36 lat i mocno zmieniła się od czasów, gdy zagrała w sadze. To jednak mało powiedziane! Aktorka zmieniła się tak bardzo, że dziś trudno zobaczyć w niej siostrę Edwarda! Ashley Greene ma dziś długie włosy i zupełnie inne rysy twarzy! 

Prywatnie jest żoną prezentera telewizyjnego Paula Khoury'ego, z którym ma córkę Kingsley Rainn. 

Zobacz w galerii, jak zmieniła się aktorka, która grała Alice Cullen. Będziesz zaskoczony! 

Radio Eska: Profesor McGonagall z serii filmów o Harrym Potterze na starych zdjęciach. Aktorka od młodości zachwycała urodą!
Listen on Spreaker.