Zmiana czasu odwołana?

2017-09-16 19:58

Do sejmu trafia projekt ustawy, która może zlikwidować zmianę czasu. Czy to oznacza, że raz na zawsze pożegnamy się z przestawianiem zegarków co pół roku? Sprawdzamy na ESKA.pl

Co pół roku przestawiamy zegarki i uczymy się na nowo wstawać wcześniej lub spać dłużej. Okazuje się, że taki system przysparza wielu problemów, więc politycy postanowili powiedzieć "dość".

Zmiana czasu zostanie odwołana? Tego przynajmniej chcą posłowie PSL, którzy przygotowali właśnie projekt ustawy trafiający do Sejmu. Dokument ma ustanowić w Polsce na stałe czas letni środkowoeuropejski. O sprawie poinformowała niedawno gazeta Rzeczpospolita. Z zamieszczonego tam artykułu dowiedzieć się możemy, że członkowie PSL uważają zmianę czasu za zbyt uciążliwą gdyż przekręcenie wskazówek co pół roku sprawia, że większość osób kończy pracę praktycznie w nocy.

ZMIANA CZASU na zimowy 2017 - KIEDY i JAK? >>

Zniesienie zmiany czasu? Mogą pojawić się kłopoty

Przeszkodę może stanowić jednak to, że cała Unia Europejska zmienia czas dwa razy do roku. Jeśli więc Ludowcom uda się przeforsować ustawę możliwe, że pojawią się kłopoty związane z właściwą pracą unijnej administracji. Z drugiej strony ciężko nie przyznać racji politykom jeśli weźmiemy pod uwagę, że po zmianie czasu nawet uczniowie szkół często wracają do domu grubo po zmroku.

Po co zmieniamy czas?

Zmiany czasu dwa razy do roku ustanowiono by lepiej wykorzystywać światło słoneczne w różnych porach roku. To pozwalało oszczędzić energię elektryczną potrzebną do oświetlenia domów czy zakładów pracy. Technika poszła jednak na przód i energooszczędne żarówki nie zużywają już tak dużo prądu. Zmiana czasu traci przez to sens. Czy zostanie z tego powodu odwołana w Polsce? Przekonamy się po tym gdy projekt polityków trafi do sejmu.

Pogoda długoterminowa - jaka będzie jesień 2017?

Autor: brak danych

Jaka będzie jesień? To jedno z pytań, które zadaje sobie wiele osób. My odpowiadamy serwując wam długoterminową pogodę!

 

Najnowsze