Zmiana czasu na zimowy

i

Autor: pixabay.com/domeckopol Zmiana czasu na zimowy 2022 - o której godzinie będzie ciemno?

Zmiana czasu na zimowy 2022 - o której będzie ciemno? Godzina zachodu słońca

2022-09-26 12:18

Zmiana czasu na zimowy to ważne wydarzenie. Wydawać by się mogło, że jedna godzina do przodu lub do tyłu nie ma większego znaczenia, jednak w rzeczywistości ma to wpływ na naszą codzienność. Zimą ściemnia się znacznie wcześniej i wynika to między innymi z przesunięcia wskazówek zegara. O której godzinie będzie robiło się ciemno?

Zmiana czasu już wkrótce. Czas pożegnać się z latem, a to oznacza wiele zmian w naszym stylu życiu. To między innymi koniec noszenia krótkich ubrań i wyjazdów na plażę. Pod koniec września trzeba będzie wyciągnąć z szafy swetry, kozaki i płaszcze. Zmieni się także długość dnia, co także wpłynie na codzienność ludzi. Wynika to między innymi właśnie ze zmiany czasu na zimowy. Wskazówki zegara zostaną przesunięte do tyłu, a to oznacza, że zachód słońca będzie godzinę wcześniej, niż gdybyśmy zostali przy czasie letnim. Niektórzy już się zastanawiają, o której godzinie za oknami zrobi się ciemno. Postanowiliśmy to sprawdzić.

ZOBACZ TAKŻE: Jesień 2022 - trendy, modne kolory i stylizacje. Te jesienne trendy zrobią furorę!

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Zmiana czasu na zimowy 2022 - godzina zachodu słońca

Zmiana czasu oznacza znacznie krótsze dni. Nie nastąpi to jednak od razu. Pierwszego dnia po zmianie słońce ma zajść o godzinie 18:15. Z kolejnymi dniami ciemno będzie robiło się coraz szybciej. Pod koniec października słońce chować się będzie chwilę po 16:00, a pod koniec grudnia nawet o 15:30!

ZOBACZ TAKŻE: Taka będzie jesień 2022 w Polsce! Ekstremalna prognoza pogody nie zostawia wątpliwości

Sonda
Czy zmiana czasu w ciągu roku ma sens?

Zmiana czasu na zimowy 2022 - kiedy?

Zmiana czasu na zimowy 2022 nastąpi pod koniec października. Zegarki przesuną się w nocy z z soboty 29 października na niedzielę 30 października 2022 roku. Cofniemy wskazówki o jedną godzinę z 3:00 na 2:00 w nocy.